שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם שבירת התמיכה של מניית אפל צריכה להדאיג את שוק המניות?

מניית אפל אבדה כ 17% משיאה השנה ודיי מחזיקה את שוק המניות, האם שבירת התמיכה מבשרת רעות?

חברת אפל (סימול: AAPL) – עוסקת בתכנון, עיצוב, ייצור ושיווק של מחשבים, נגני מוסיקה, טלפונים סלולריים, טאבלטים, שעונים חכמים ועוד. בנוסף מספקת החברה מערכות הפעלה חנות מוסיקה מכוונת ומגוון תוכנות ווידאו ועריכה המותאמות לסדרות המחשבים אותם מייצרת החברה. לחברה יש עוד מגוון רב של מוצרים לקהלי יעד שונים. מניות החברה נסחרות במדד אס אנד פי 500, נאסד"ק 100 והדאו ג’ונס 30 לפי שווי שוק של 2.42 טריליון דולר.

למי שאינו בקיא בנתונים אפל החברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בבורסות ארה"ב ועד לא מזמן הגדולה בעולם (ארמקו ענקית הנפט הסעודית עקפה אותה ושוויה עמוד על 2.45 טריליון דולר). החברה מחזיקה במשקל של 6.7% במדד האס אנד פי 500 ו 12.64% במדד הנאסד"ק 100.

ניתוח טכני

אתחיל בקביעה שנכון להיום היא סוג של עובדה, החברה חזקה מהשוק וזה אומר שמדד הנאסד"ק 100 איבד משיאו כ-24% ומניית אפל ירדה 18% משיאה בשנה שעברה, על אחת כמה וכמה לנוכח משקלה במדד.

מדד הנאסד"ק 100 – גרף שבועי

גרף מדד נאסד"ק 100; מקור: StockCharts.com

מהבחינה הטכנית, המניה נכנעה בשבוע שעבר, שברה את השפל מתחילת שנת 2022 ונעלה לראשונה מתחת ל 150 דולר למניה. ניתן לראות בגרף שהמניה נסחרת לא רק מתחת לאזור תמיכה טכנית חזקה 150/5 דולר אלא נפרדה ממוצע 200 ימי המסחר האחרונים שהחזיק אותה בשנים האחרונות, כולל בירידות החדות של תחילת מגפת הקורונה.

AAPL – גרף יומי

גרף מניית AAPL; מקור: StockCharts.com

הנחה כללית היא שכל עוד המניה נסחרת מתחת לאזור התמיכה וממוצע 200, כל עליה תהיה לצורך ירידה וזה ישפיע באופן ישיר על המדדים המובילים ובעיקר על מדד הנאסד"ק 100 שנכנס להגדרה של שוק דובי לאחר ירידה של מעל 20% משיאו.

לכן, למי שעוקב או מחזיק במניה, בטח אחרי גל עליות של שנים ארוכות, אפשר בהחלט לחשוב על הורדת חשיפה חלקית או מלאה.

כמה מילים על שוק המניות והתנודתית שבו

סביבת השוק מסוכנת להשקעות בחודשים האחרונים בעיקר במניות צמיחה שעד לא מזמן היו כוכבות של שוק המניות, חברות בעלות שווי שוק נמוך וכאלה שלא מרוויחות או לא הרוויחו לעולם.

העלאת הריבית והקטנה סך הכסף ע"י הפסקת הקניות ויותר מזה מכירות של אגרות חוב מצידו של הבנק המרכזי בארה"ב (ולא רק) מביאה לכך שסביבת המשקיעים והפעילים בשווקי המניות ככל הנראה יסלדו מסיכונים בתקופה הקרובה (חודשים).

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים