סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

רוסאריו על אמות: ממשיכים להאמין בפוטנציאל הצפת שווי משמעותי בטווח הבינוני-ארוך

לדברי אביטל איגנר, דוחות החברה לרבעון הראשון עומדים בציפיות; "שווי השוק הנוכחי של החברה משקף מכפיל FFO של 13.5, שנראה נמוך כרגע ביחס לחברות הגדולות האחרות בענף"

"דוחות אמות לרבעון הראשון עומדים בציפיות וממשיכים את המגמות הנצפות בשנה האחרונה". כך אומרים הבוקר ברוסאריו ייעוץ ומחקר בתגובה לדוחות שפרסמה חברת הנדל"ן המניב. אביטל איגנר ציינה שהחברה ממשיכה באכלוס בניין אטריום שמוסיף להכנסות ללא הפתעות, ה-same property NOI – נותר כמעט זהה ולאחרונה הושלמה עסקה לרכישת נכס ברמת החייל שצפויה להניב ברבעון השני או שלישי של 2017.

לפי השקפת רוסאריו, "פורטפוליו הנכסים הרחב של אמות הינו בבואה של ענף הנדל"ן המניב בישראל וככזה, מושפע מהמצב הכלכלי במשק, אשר כיום נמצא במצב של צמיחה גבוהה בהובלת הצריכה הפרטית. אנו רואים באמות עוצמות אשר נובעות מתמהיל נכסים נכון המפוזר בין משרדים, מסחר, תעשיה ולוגיסטיקה.

"בנוסף, אנו מזהים עוצמות הנובעות מיכולות ניהול אשר מתבטאות ביכולת לייצר צמיחה בנכסים, הן על ידי רכישת נכסים חדשים, הן צמיחה אורגנית באמצעות העלאת שיעורי תפוסה והעלאת שכר דירה מנכסים קיימים, והן עוצמות הנובעות מיכולות הייזום, דוגמת מגדל אטריום ברמת גן, אשר הושכר במחירי שכר דירה מהגבוהים באזור המרכז ואוכלס במהירות גבוהה על ידי שוכרים איכותיים.

"להערכתנו, אמות פועלת ברמת סיכון נמוכה יחסית ומתנהלת בשמרנות פיננסית כפי שמתבטא בדירוגה הגבוה, AA על ידי מעלות ו-Aa3 על ידי מידרוג, וכן מהריביות הנמוכות בהן נסחרות אג"ח החברה. לאמות גמישות פיננסית גבוהה ונגישות גבוהה לשוק ההון כפי שמתבטאת ביכולת לגייס הון וחוב גם בתנאי שוק פחות אופטימליים מה שמקנה לה יתרון על פני חברות אחרות, בעיקר בתקופות קשות. תשואת הדיבידנד הגבוהה של אמות אשר נעה מעל 6% לאורך השנים תורמת רבות לאטרקטיביות ההשקעה בחברה.

"אנו ממשיכים להאמין בפוטנציאל הצפת שווי משמעותי בטווח הבינוני-ארוך – פוטנציאל זה טרם מקבל ביטוי בספרים בגין נכסים מרכזיים באזורי ביקוש וכן סופרמרקטים במיקומים מרכזיים בערים רבות, הנמצאים בסטטוסים שונים של שינויי תב"ע ואשר צפויים להגדיל משמעותית את זכויות הבנייה בטווח הבינוני-ארוך. המודלים הקלאסיים של הערכות השווי אינם יכולים לבצע תמחור לפוטנציאל זה בשלבים המוקדמים הללו אך לא ניתן להתעלם מפוטנציאל הצמיחה בטווח הבינוני-ארוך שנכסים אלו נושאים עמם.

"שווי השוק הנוכחי של החברה משקף מכפיל FFO של 13.5, אשר נראה נמוך כרגע ביחס לחברות הגדולות האחרות בענף", סיכמה איגנר.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים