סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

שחקנים חדשים במגרש הסלולר: האם החבילה שלכם משתלמת?

התחרות העזה בשוק הסלולר מביאה לכך שהעסקאות המשתלמות ביותר מתחלפות תדיר ולעיתים בין החברות. איך תדעו שרכשתם את החבילה המשתלמת ביותר?

שוק הסלולר זכה בצדק לתשומת לב ציבורית רבה בשנים האחרונות. הרפורמה של 2012 (הידועה בכינוי "רפורמת כחלון"), בעקבותיה נכנסו כוחות משמעותיים לשוק החברות המפעילות, הביאה לצניחה דרמטית בחשבוניות החודשיות של הצרכנים והולידה מונחים חדשים בתפיסה של הצרכן הישראלי את השירות הזה. חשבונות סלולר שהגיעו לעלות של מאות ואף אלפי שקלים בחודש, עומדים כיום על כמה עשרות שקלים. אולם, למרות הצניחה הדרמטית, עדיין ישנם הבדלים בין החברות השונות, הן בשירותים שהן מציעות והן במחירים.

קרדיט: Depositphotos

שחקן שישי – תחרות בריאה

הכוכבים של שנת 2012 היו החברות "גולן טלקום" ו- "הוט מובייל" של הוט, שיכלו בעקבות הרפורמה להיכנס לשוק ולהציע מחירים נמוכים דרמטית מהעסקאות המקבילות של המתחרות. בימים אלה, חברת "אסקפון" של היזם חזי בצלאל מתחילה את פעילותה כמפעילה שישית של שירותי סלולר, זאת אחרי שקיבלה רישיון ממשרד התקשורת באפריל האחרון. חברת אקספון הנה מפעילה עצמאית, אשר אינה חלק מתאגיד עסקי גדול יותר והוקמה על בסיס הונם האישי של היזמים ולא על בסיס כספם של משקיעים. פירוש הדבר הוא שחברת אקספון תוכל, לפחות בתחילת הדרך, להציע לצרכן מחירים נוחים במיוחד; אם אכן כך יהיה, התחרות תגבר והחברות האחרות יאלצו להגיב או בהורדת מחירים מקבילה או בהצעת שירותים אטרקטיביים יותר.

יותר מ"הלו"

להוסיף את עניין משמעות הגלישה בימנו

כיום, השירותים שחברות הסלולר השונות מציעות מגוונים הרבה יותר מהאפשרות הפשוטה והבסיסית לבצע שירות טלפון. אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר הנו נפח הגלישה, שהפך להיות הנתון המשמעותי ביותר בחשבונית הסלולר, בשל אופי השימוש המודרני המתבסס כמעט לחלוטין על אינטרנט. מעבר לכך, חלק מחברות הסלולר מציעות חבילות הכוללות גם שירותי המשך נוספים. למשל, שירות סינון מתקפות סייבר, אחסון בענן, שירותי מוזיקה ושירות TV בנייד.

יחד עם זאת, כדאי להיזהר מהמלכודת שהחברות הגדולות נוטות להטמין ללקוחותיהן – עסקאות עם מחירי המשך. כלומר – התחלתם במחיר זול? אחרי שנה תמצאו את עצמכם משלמים מחיר גבוה ולא משתלם.

אז איך מחליטים?

צריכים לבחור חברת סלולר? זכרו להביא בחשבון את הגורמים החשובים: נפח גלישה – כיום מירב האפליקציות עובדות על חיבור לאינטרנט. חפשו את החברה שמציעה את הנפח הגדול ביותר, עם עדיפות לשימוש באינטרנט ללא הגבלה על חבילת הגלישה. הביאו בחשבון גם את נושא איכות הקליטה, המשתנה מחברה לחברה. איך שלא יהיה – כיום ניתן להחליף חברת סלולר ולשמור את מספר הטלפון הקיים – מה שהפך את המעברים בין החברות לפשוטים הרבה יותר. לכן, ככלל, מומלץ להישאר מעודכנים בעסקאות החדשות ולהחליף לחברה המפעילה המציעה את החבילה המשתלמת ביותר מתי שאפשר.

 

אם גם אתם רוצים להבטיח לעצמכם את עסקת הסלולר הטובה והמשתלמת ביותר, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים