סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

שוק מוצף: כך תבחרו את חבילות השידורים המתאימים לכם

עידן חדש: כיצד אתם הצרכנים תוכלו ליהנות מהתחרות העזה בשוק הטלוויזיה הישראלי, ומירידת המחירים הדרמטית?

עברו כמעט חמישים שנה מאז הושקו לראשונה שידורי הטלוויזיה הישראלית – אז, בערוץ יחיד בלבד – והיום השוק המקומי השתנה לבלי היכר. לא זו בלבד שישנם ערוצים רבים יותר, ספקיות הטלוויזיה מציעות את שירותיהן כיום במחיר זול משמעותית מבעבר. בשונה משוק הסלולר – בו ההבדל בין השירותים שמציעות הספקיות השונות מזערי למדי – בשוק הטלוויזיה ההבדלים משמעותיים יותר. זאת בשל החשיבות הרבה לתוכן; ערוצי ספורט, תכנים לילדים, הפקות מקור, ערוצים זרים ועוד המוצעים אצל הספקיות השונות משפיעים על השיקולים בבחירה.

קרדיט: Depositphotos

שחקנים חדשים – משנים את התמונה

בשנים האחרונות שוק הטלוויזיה שמר על יציבות כאשר החברות הוט ויס היו השחקניות המרכזיות במשק – עם נתח מסוים שנשמר לעידן +. בימים אלה השוק משתנה דרמטית עם הופעתן של ספקיות חדשות של תוכן לטלוויזיה. ראשונה, הגיעה סלקום TV, שהשיקה שירותי טלוויזיה במחירים שוברי שוק. פחות משנה אחריה הגיעו חברות נוספות, אשר מציעות – בניגוד לקודמותיהן מבוססות הלוויין והכבלים– שירותי טלוויזיה מבוססי אינטרנט, כמו חברת CCC (טריפל C), אפל TV ועוד. בקרוב תצטרף לשוק גם פרטנר TV. נוסף על כך; נטפליקס האמריקאית למשל מציעה שירותי תוכן איכותיים בתשלום, ותחום הצפייה הפיראטית באינטרנט פורח במקביל.

כיצד לבחור

כשזה מגיע לטלוויזיה, לכל אחד יש העדפות משלו. לכן, בבואכם לבחור את ספקית התוכן שלכם, קחו בחשבון את המשתנים הבאים:

  • ספורט: ישנם הבדלים בין עסקאות החבילה השונות. חלק מהחברות מציעות רק את ערוצי הספורט המובילים, וחלק – חברת הוט, למשל – מרחיבות את ההיצע לעד 24 ערוצי ספורט בחבילה אחת, נכון להיום.

  • תכנים לילדים: כיום כל החברות מציעות שירותי תכנים לילדים, אולם ישנם הבדלים בין החברות. ערוץ הילדים המיתולוגי, למשל, שייך כיום להוט, וגם ערוץ לוגי. ביס, לעומת זאת, ניתן לרכוש את שידורי ערוץ ניקולודיאון האמריקאי. בחברות האחרות ניתנים תמורת מחירים מוזלים יותר שירותי VOD לילדים.

  • הפקות מקור: לכל חברה ישנן הפקות מקור משלה, מה שבוודאי משנה את ההעדפה לפי הטעם האישי של כל צרכן. לאוהבי הסדרות שווה לשקול את נטפליקס, האמריקאית המציעה שירותים גם בישראל.

לא רק תוכן – יש שיקולים נוספים

צפייה במכשירים נוספים: עד לאחרונה שירותי התוכן בטלוויזיה היום מוגבלים רק למכשיר הטלוויזיה הביתי ומחובר לממיר, אולם לא עוד. השירות שהשיקה חברת טריפל C מציע צפייה בתכנים מכל המכשירים המחוברים לשירות, לרבות טלפונים סלולריים וטאבלטים.
עם זאת, על הצרכן לקחת בחשבון שחיבור האינטרנט צריך להיות חזק מספיק כדי לתמוך בשידורי הטלוויזיה הצורכים לא מעט נפח גלישה. שיקול נוסף הוא השירותים נלווים: חלק מהחברות מציעות כיום חבילות טריפל המציעות בנוסף לשירותי התוכן בטלוויזיה גם שירותי אינטרנט וסלולר, מה שמוזיל משמעותית את העלויות ובעיקר מפחית את ההתעסקות בבירוקרטיה.

 

אם גם אתם רוצים ליהנות מחבילת השידורים המתאימה לכם ביותר, הן מבחינת תוכן והן מבחינת מחיר - השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים