סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

וול סטריט מתנהלת במגמה חיובית לאחר הירידות החדות אתמול

שפל של 29 שנה במספר מקבלי דמי אבטלה; האינדיקטורים המובילים עלו ב-0.3% באפריל בהמשך לעלייה של חצי אחוז במארס; טבע יורדת בכ-1.5%; הנפט עולה בחצי אחוז

המסחר בוול סטריט מתנהל היום (ה’) במגמה חיובית. באירופה מתנהל המסחר במגמה שלילית יום שני רצוף, ובאסיה המסחר הסתיים בירידות.

מדד ה-S&P עולה ב-0.19% ל-2,361.49. מדד הנאסדק עולה בכחצי אחוז ל-6,040.92 והדאו עולה ב-0.11% ל-20,629.03.

המגמה השלילית בשווקים הפיננסים נובעת מההסתבכות האחרונה של נשיא ארה"ב שנראית כאחת יותר מדי. על פי פרסומים בכלי התקשורת בארה"ב טראמפ העביר מידע חסוי לשר החוץ הרוסי, סרגי לברוב. הדברים מוכחשים אולם תגובתו הראשונה של טראמפ לפיה הוא מוסמך להעביר מידעים סודיים סיבכה אותו עוד יותר וזאת לאחר שהדיח את מנהל ה-FBI, כשלפי הפרסומים סירב האחרון לסיים את החקירות נגד המעורבות הרוסית של רוסיה בהליך הבחירות האמריקאי ובקשר עם בכירי ממשלו של טראמפ.

מעבר לחשש מחוסר יציבות פוליטית הרי שלאובדן התמיכה שמקבל טראמפ מהרפובליקאים בקונגרס יש משמעותיות כלכליות. לא מכבר פרסמו שר האוצר, סטיבן מנוחין ויועצו הכלכלי הראשי של טראמפ את העקרונות של תוכניתו הכלכלית שכוללת הפחתה אגרסיבית של הרגולציה והמסים. אובדן תמיכה פוליטית בטראמפ עלול להביא לכך שלא יוכל להעביר את הרפורמות בחקיקה ואם יודח מתפקידו קיים חשש כי הרפורמות הללו יקברו באופן סופי.

מניות הפיננסים היו אמורות להיות הנהנות המשמעותיות מהרפורמות של טראמפ ואתמול הן היו אלה שהובילו את הירידות בוול סטריט והגדולות שבהן: סיטיגרופ, ג’י.פי מורגן צ’ייס ובנק אוף אמריקה ממשיכות לרכז עניין גם היום.

 טבע ממשיכה לרכז עניין, לאחר שירדה אתמול למעלה מ-4% לאחר פרסומים על כוונתה לפטר 500 עובדים ממפעל המזרקים באוסטריה. המנייה נמצאת כעת ברמתה הנמוכה ביותר מאז 2005.

בחזית המאקרו, התפרסמו היום נתוני תביעות דמי האבטלה השבועיים, העומדים על 232 אלף, לעומת התחזיות שהיו ל-240 אלף תביעות חדשות.

לאחר שדוחות סיסקו מערכות חשפו נתונים פיננסיים חלשים מהמצופה, החברה הודיעה כי תפטר כ-1,100 עובדים, בנוסף לקיצוצי 5,500 משרות שהוכרזו באוגוסט 2016. בסיכום כללי, סיסקו תצמצם כ-7% מכוח העבודה בחברה.

גזרת הדוחות הכספיים: עליבאבא, וול-מארט סטורס וראלף לורן. לאחר סיום המסחר יפורסמו דוחות גאפ וסיילספורס.קום.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים