סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

אופנהיימר מעלים מחיר יעד לפריגו ושומרים על דירוג נייטרלי לטבע

מעלים את התחזית לרווח למנייה של פריגו בכ-1% ל-2017 ובכ-5% ל-2018 ומעלים את מחיר היעד ל-97 דולר למניה; הכנסות טבע צפויות לעמוד על 5.5 מיליארד דולר ברבעון השלישי

דרק ארקילה, אנליסט ה-Specialty Pharma & Generics של אופנהיימר, הוציא סקירה עפית לקראת עונת הדו"חות של הרבעון השלישי של 2017. ארקילה אינו צופה כי עונת הדו"חות הקרובה תלמד על שיפור משמעותי במצב התעשייה ומעריך שהיא תהיה מעורבת, כאשר חלק מהחברות צפויות להוריד תחזיות ל-2017 (טבע ביניהן) ומנגד חלק מהחברות צפויות להציג המשך שיפור בתוצאות (פריגו ביניהן).

כמו כן, הצפי הוא שהשוק ימשיך להיות זהיר בנוגע לסקטור הגנריקה ויחפש רמזים בנוגע לסביבת המחירים ב-2018. מגמה חשובה נוספת היא העלייה בקצב אישורי התרופות הגנריות מצד ה-FDA, שבאה לידי ביטוי בעלייה של 29% במספר אישורי ה-ANDA מתחילת השנה. מגמה זו אף הואצה מאז מאי 2017, בעקבות כניסתו של ראש ה-FDA החדש, Scott Gottlieb, שדוחף להגברת התחרות, גם בתחום מוצרי גנריקה מורכבים. מגמה זו באה לידי ביטוי גם באישור הגרסה הגנרית לקופקסון 40 מ"ג של טבע בשבוע שעבר. בעוד העלאת קצב אישורי התרופות הגנריות עשויה להיות התפתחות חיובית עבור חלק מהחברות, היא גם מהווה גורם סיכון לחברות שתלויות בכמה מוצרים או שפועלות באיזורים פחות תחרותיים בשוק ולכן, ארקילה מאמין כי במצב הנוכחי חשוב לשמור על סלקטיביות בהשקעה בסקטור.

הסקירה גם כוללת התייחסות מעמיקה לחברות טבע ופריגו.

טבע – מעבר להכרזה על מינויו של קאר שולץ לתפקיד מנכ"ל החברה, טבע גם הודיעה בחודש שעבר על מכירת נכסים תמורת כ-2 מיליארד דולר, שצפויים להקטין את ה-EBITDA השנתי שלה בכ-350 מיליון דולר. בעקבות זאת, אופנהיימר מאמינים כי טבע תעמוד ביעדה של הורדת מינוף בהיקף של 5 מיליארד דולר ב-2017 כולה. בנוגע לתוצאות הרבעון השלישי, כלכלני אופנהיימר מעריכים שהחברה תתקשה לעמוד בתחזיות הקונצנזוס ומעריכים הכנסות של 5.5 מיליארד דולר, נמוכות בכ-2% מתחזיות הקונצנזוס, עם רווח מתואם למנייה של 1.01 דולר, נמוך בכ-6% מהצפי בשוק. הסיבה לכך היא חולשה בתחום הגנריקה בארה"ב, בעקבות דלילות בהשקות חדשות והמשך שחיקת מחירים ברמה חד ספרתית-גבוהה בתיק המוצרים הקיים, בין השאר על התרופה Concerta לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. כמו כן, הנהלת החברה צפויה להוריד את התחזית ל-2017 כדי להתחשב בתחרות הגנרית לקופקסון 40 מ"ג, בהתאם להערכתה שתחרות זאת תקטין את הרווח השנתי ב-25 סנט לפחות. אופהניימר מעריכים כי הגרסה הגנרית של מיילן תגיע לנתח שוק של 20% ב-20 מ"ג ו-20% ב-40 מ"ג כבר ברבעון הרביעי של השנה. התחזית הנוכחית של טבע היא לרווח למנייה של 4.3-4.5 דולר ב-2017, בעוד תחזית הקונצנזוס היא ל-4.31 דולר ותחזית אופנהיימר היא ל-4.13 סנט. אופנהיימר מורידים את התחזיות שלהם בעקבות השקת הקופקסון 40 מ"ג הגנרי ומכירת הנכסים, כמו גם בעקבות הורדת תחזיות לתחום הגנריקה בארה"ב לשנים הקרובות. אנו צופים ב-2018 הכנסות של 20.5 מיליארד דולר, הורדה של 5% לעומת התחזית הקודמת, ורווח של 3.75 דולר למנייה, הורדה של 4% לעומת התחזית הקודמת. כלכלני אופנהיימר מותירים את דירוג מניית טבע על Perform, ללא מחיר יעד. עם זאת, מניית טבע נסחרת כיום במכפיל EV/EBITDA של 8.7 על התחזית ל-2018, מעט מעל לתמחור של מיילן (MYL – שנסחרת במכפיל 8.2). באופנהיימר מאמינים כי תמחור זה הוא נדיב, בהתחשב באתגרים שאיתם מתמודדת החברה.

 פריגו – כפי שציינו כלכלני אופנהיימר בעבר, הם מאמינים כי סנטימנט המשקיעים בנוגע לפריגו מתחיל להשתפר וכי מספר רבעונים טובים נוספים עשויים לגרום לעוד משקיעים לחזור ולהתעניין בחברה. בנוגע לדו"חות הרבעון השלישי, אופנהיימר צופים כי פריגו תעקוף במעט את תחזיות הקונצנזוס, בעיקר בעקבות השקות מוצרים בתחום ה-CHC בארה"ב ובתחום ה-Rx. תחזית אופנהיימר היא להכנסות של 1.17 מיליארד דולר, בדומה לתחזיות הקונצנזוס, ולרווח של 1.13 דולר למנייה, גבוה ב-2% מתחזית השוק. הם ממשיכים להעריך שחיקת מחירים בהיקף של 9-11% בתחום ה-Rx, עם אפשרות להפתעה חיובית, בין השאר בעקבות מדבקת ה- scopolamine לטיפול בבחילה והקאות בקרב חולים שעברו הרדמה לפני ניתוח, שהושקה ברבעון הקודם. כמו כן, אופנהיימר צופים המשיך שיפור בשיעורי הרווחיות הגולמית והתפעולית בחטיבת ה-CHC הגלובאלית. בעקבות הגורמים לעיל, מעלים כלכלני אופנהיימר את תחזיתם לרווח למנייה של פריגו בכ-1% ל-2017 ובכ-5% ל-2018. אנו מדרגים את מניית PRGO בדירוג Outperform ומעלים את מחיר היעד מ-88$ ל-97$, בהתבסס על מכפיל 18 על תחזית הרווח ב-2018, פרמייה של כ-6% על הממוצע שלה ב-10 השנים האחרונות. אנו מאמינים כי בהתחשב בצפי לשיפור בתוצאות חטיבות ה-Rx וה-CHC הגלובאלית, פרמייה זאת היא מוצדקת.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים