סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

פריצת שווא: האם הגיע הזמן למכור את מניית דיסקונט?

לאחר פריצת השיא אמש, המניה חוזרות להיסחר מתחת לגבוה האחרון וקיימת אפשרות לתחילת מימוש

בנק דיסקונט לישראל, הינו תאגיד בנקאי המציע ללקוחות מגוון שירותים פיננסים באמצעות בנקאות ישירה ומקוונת. תחומי פעילות הבנק מגוונים ורבים עם זה ע"י ניהול חשבונות עו"ש ואשראי עסקי ופרטי, משכנתאות, פעילות כרטיסי אשראי, ניהול תיקים ועוד. הבנק הינו הבנק הרביעי בגודלו בישראלי ולו שווי של כ – 11.7 מיליארד ₪.

ניתוח טכני

שנה טובה מאוד עברו על מניות הבנק שנכון לכתיבות שורות אלה הוסיפו מעל 25% לערכן בשנת 2017. בחודש האחרון נסחרות מניות הבנק בתנודתיות גבוה ונעל לרמות שיא כל הזמנים שנרשמו בפעם האחרונה בשנת 2006-7 ברמה של 950-970 נקודות למניה.

רמות השיא האחרונות לא רק הביאו לפריצה של אזורי השיא אלא גם לשיא חדש שנרשם אמש. כך שבראייה ארוכה כל עוד המניה מעל אזור של 950 נקודות היא חיובית לכל טווח.

לסוחרי ההיפוכים המניה מציעה אפשרות למסחר. אתמול בחסות שוק חיובי ופריצת רמת 1500 נקודות במדד ת"א 35, פרצה המניה את השיא מתחילת החודש ברמה של 1017 נקודות ונעלה בגבוה חדש ברמה של 1022 נקודות.

הפריצה הגבולית של השיא לא מחזיקה והיום המניה חוזרת מתחתיו בצורה דיי ברורה בשלב זה. אינדיקטור ה RSI מציג סטייה דובית ולכן האפשרות לתחילת מימוש נראת הגיונית וממשית יותר בטווח הקצר.

סוחרים המחפשים פוזיציית שורט יכולים לבצע מכירה בחסר עם יעד לאזור השפלים האחרונים ברמה של 950 נקודות, חזרה מעל אזורי השיא בצורה ברורה תבטל את התרחיש למימוש ולמעשה תמשיך את המגמה החיובית שקיימת במניה.

 

גרף מניית דיסקונט; מקור: Sponser Charts

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 1. פריצת דיסק (לל"ת)

    מאת: boltrade | פורסם ב- 25/12/17 15:43

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים