שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל"ן

הצעת חוק: שיפוצניקים יתנו אחריות על עבודתם

מומחים בתגובה להצעת החוק שעלתה בחודש האחרון לוועדת השרים: החקיקה תנסה לעשות סדר בענף קבלני השיפוצים הפרוץ ותדרוש אחריות בחוק כלפי הלקוחות

לפי הצעת חוק שעלתה בחודש האחרון לוועדת השרים, שיפוצניקים יתנו אחריות על עבודתם. תגובות להצעת החוק: החקיקה תנסה לעשות סדר בענף קבלני השיפוצים הפרוץ ותדרוש אחריות בחוק כלפי הלקוחות.

אמיר רוזנבלום, יועץ לניהול לאחזקת מבנים ובעלי "עידן ש.נ.י.": "מדובר בהחלט בתקנה משמעותית ובמיוחד שכיום בעשרות רבות של מגדלי יוקרה הן במגורים והן למשרדים מתבצעות עבודות שיפוץ ושדרוג נרחבות ביותר. נסיוני,כיועץ בתחום זה, הינו שברבים מהמקרים, עבודות אלה נעשות ללא תכנון וללא פיקוח הולם כלל ועיקר ומסכנות הן את העובדים ובמקרים מסויימים אף את הדיירים הקיימים ואותו מגדל או בניין. כמו כן קיים קשר הדוק בין הפיקוח על הבטיחות ועל התנהלות העבודות, לבין הפיקוח על איכות העבודות והיותן עומדות בתקנים המחמירים ביותר כיאה וכנאה למגדל דירות או משרדים יוקרתי, ובכלל."

אדריכלית מיכל שרבט, המתמחה בהתחדשות עירונית ובכתיבת תבע"ות: "צריך להגן על הלקוח מהשיפוצניק עוד לפני העבודה ולא בדיעבד. "זהו אולי צעד קטן בכיוון הנכון, אולם לא מספיק בעליל. שיפוצניקים, שכבודם במקומם מונח, אינם תחליף לאדריכל או מהנדס ועם כל הכוונות הטובות, הם אינם יכולים להוות תחליף ראוי לפיקוח על עבודות שיפוץ שלעיתים מזומנות גורמות לנזק של ממש למבנה או לבעיות אחרות שאינן בשליטת השיפוצניק. לכן הייתי ממליצה לפולקמן ללכת א פריורי על פיקוח הדוק הרבה יותר מלכתחילה על פעילות השיפוץ ולא להגן על בעל הנכס רק בדיעבד!".

מהנדס שאול שמיל, שמיל מהנדסים: "זה כמו לחפש את האור מתחת לפנס. מתעסקים בשיפוצניקים, זאת במקום לטפל בכשלי תכנון וביצוע פרוייקטים גדולים! אם הכוונה הינה לכך שהשיפוצניק לא יברח לאנחות באמצע העבודה, לא ישלים אותה עד תומה או יגרום לנזק כזה או אחר, אני יכול אולי להבין זאת. אולם הבעייה המרכזית היתה ונותרה ענף הבנייה כולו, החל משלב התכנון וכלה בביצוע, שאיננה מפוקחת כראוי והראייה, האסונות והתקלות שחוזרות על עצמן, החל מקריסת חניונים, מנופים, מרפסות וגשרים זוהי הבעייה האמיתית ולכך המחוקקים חייבים להתייחס ויפה שעה אחת קודם".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים