סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות חדות בתגובה לתוכנית התשתיות של טראמפ

נחשפה תוכנית הענק להשקעה של 1.5 טריליון דולר בתשתיות בארה"ב; בורסות אירופה סגרו בעליות של יותר מאחוז; החוזים על הנפט עלו ב-0.2% ל-59.3 דולר לחבית, הזהב עלה 0.8%

יום המסחר הראשון לשבוע בבורסות בוול סטריט ננעל בעליות שערים חדות במדדים המובילים, על רקע פרסום תוכניתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לרפורמה בתחום התשתיות. בסיום, מדד הדאו ג’ונס עלה ב-1.7% לרמה של 24,599 נקודות, ה-S&P-500 הוסיף 1.4% לערכו וסגר ברמה של 2,655 נקודות והנאסד"ק עלה ב-1.6% ל-6,982 נקודות.

מוקדם יותר ננעל גם המסחר באירופה בעליות נאות של עדאחוז וחצי, בהמשך לנטייה חיובית הבוקר במזרח הרחוק. מדד פוטסי הבריטי עלה ב-1.2%, דאקס הגרמני הוסיף 1.5% והקאק הצרפתי התחזק ב-1.2%.

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה היום בשיעור של 0.2% ונקבע על 59.32 דולר לחבית - קרוב לרמת השפל היומית. זאת בין היתר על רקע העלאת תחזיות התפוקה של אופ"ק כתוצאה מהגידול בתפוקת הנפט מפצלים בארה"ב. מחיר הזהב עלה היום ב-0.8% על רקע היחלשות הדולר ונקבע על 1,326.4 דולר לאונקיה - העלייה היומית הגבוהה ביותר מזה למעלה משבועיים.

תוכנית הענק של טראמפ להשקעה בהיקף של 1.5 טריליון דולר בתשתיות, תדלקה כאמור את העליות בוול סטריט. הבית הלבן פרסם מוקדם יותר את תוכניתו לרפורמה בתשתיות בארה"ב שבה עסק טראמפ בהרחבה במהלך קמפיין הבחירות ב-2016. מתוך הסכום הכולל, כ-100 מיליארד דולר יהיו זמינים למדינות ולרשויות המקומיות ברחבי ארה"ב בשיטת "מאצ’ינג" שתדרוש השקעה גם מצידן - המימון הפדרלי אמור לכסות עד 20% מעלות כל פרויקט, כשהמדינות והערים ישאו בשאר העלות.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים