סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון בסקירה על הגז הישראלי: מורידים ההמלצה לרציו ל”משקל שוק”

אלה פריד: "אנו מותירים את ההמלצה למניית דלק קידוחים על "משקל שוק" ומורידים בחדות את מחירי היעד לשתי המניות - בשל שינוי בסיס ההנחות בלוויתן"

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום האנרגיה והגז בלאומי שוקי הון, מפרסמת עדכוני המלצות על מניות הגז הישראליות: "אנו מורידים את ההמלצה למניית רציו ל"משקל שוק". אנו מותירים את ההמלצה למניית דלק קידוחים על "משקל שוק" ומורידים בחדות את מחירי היעד לשתי המניות - בשל שינוי בסיס ההנחות בלוויתן.

"אנו ממשיכים להניח יצוא מלוויתן, אך כפי שכבר אמרנו בסקירה הקודמת, הסצנריו המרכזי שלנו הופך לתרחיש של "יצוא מורכב", מבוסס האב אזורי או LNG, שאינו מופיע בתחזית השותפים במאגר. נציין עוד, כי בשלב זה החשיפה ללוויתן זולה יותר באמצעות רציו, בשל פערים בתמלוג ובמבנה ההון.

"להערכתנו, התמחור של המאגרים בישראל סובל בעיקר מסיכון שוק - בשל החשש מעודף היצע מקומי וסגירות גיאו-פוליטית. הסטת הפרמיה שסקטור הנפט והגז הגלובאלי מעניק למאגרים שבפיתוח, אינה מתקיימת במידה מספקת בתמר, והיתרון לגודל של מאגר לווייתן גם הוא אינו זוכה לביטוי בשווי המניות. לפיכך, נשאלת השאלה מדוע אנו ממליצים על רציו ודלק קידוחים רק במשקל שוק. התשובה פשוטה - בשל אופק ההשקעה הארוך מאוד שנשחק על ידי שיעורי ההיוון.

"נסכם זאת כך: למשקיעים בעלי אורך נשימה ובטן חזקה, שאינם מתרגשים יתר על מידה מתנודתיות, מדובר באחת ההשקעות המעניינות במשק לטווח ארוך. לגבי יתר המשקיעים, אלה המתאפיינים בפחות סבלנות וביותר רגישות לתנודתיות, היינו ממליצים להחזיק את המניות במשקל שוק."

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 3. סימן שבמרץ יגיע חוזה יצוא דרך מיצרים (לל"ת)

    מאת: תליסס | פורסם ב- 13/02/18 16:00
  1. 2. ליוויתן מתקדם לכדי 35% והאנליסטית

    מאת: giorgi | פורסם ב- 13/02/18 13:39
  1. 1. שווי חברות הגז

    מאת: יוסי | פורסם ב- 13/02/18 11:40

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים