סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

סרגון ממשיכה לקבל מאופנהיימר המלצת Perform בעקבות הדוח הרבעוני

"אנו מחזיקים בתיזה חיובית בנוגע למניית CRNT ל-2018 אך ממשיכים לדרג אותה בהמלצת Perform נוכח תנאי השוק המאתגרים"

 סרגון (CRNT) דיווחה על תוצאות טובות לרבעון הרביעי של 2017, בין השאר בעקבות הכרה מוקדמת מהצפי בהזמנה גדולה מהודו, שהתקבלה לקראת סוף השנה. סרגון ממשיכה לשפר את שיעורי הרווחיות ולייצר תזרים מזומנים חזק, למרות תנאי השוק המאתגרים, לאור יתרונותיה הטכנולוגיים. הרווחיות התפעולית של סרגון עשויה להמשיך להשתפר עם יישום טכנולוגיות מתקדמות, כגון פרישת תשתית 5G. אנו מחזיקים בתיזה חיובית בנוגע למניית CRNT ל-2018 אך ממשיכים לדרג אותה בהמלצת Perform נוכח תנאי השוק המאתגרים.

ברבעון הרביעי 2017 רשמה סרגון הכנסות של 86.7 מיליון דולר, צמיחה שנתית של כ-2%, אבל כ-15% מעל התחזיות בשוק, בעיקר בזכות תרומה גדולה מהשוק ההודי. הרווח הנקי המתואם היה 5 סנט למנייה, לעומת 6 סנט ברבעון המקביל, אך מעל לצפי של 4 סנט. המרווח הגולמי עלה ב-90 נ"ב ברמה שנתית והסתכם ב-33.6%. הנהלת סרגון צופה ב-2018 הכנסות של כ-325 מיליון דולר, עם מרווח גולמי של מעל 33% והוצאות תפעוליות רבעוניות של 21-22 מיליון דולר, עלייה של כמיליון דולר לעומת התחזית הקודמת, בעקבות התחזקות השקל.

בצד החיובי, הזמנות של 400 מיליון דולר ב-2017, עם חוזקה ברבעון הרביעי, מספקות סיבה לאופטימיות בטווח הקצר. כמו כן, החברה המשיכה לשפר את שיעורי הרווחיות הגולמית ברמה השנתית. נרשמה צמיחה דו ספרתית גבוהה ב-EMEA ובאסיה-פסיפיק, ביחד עם צמיחה של 8.8% בהודו, שהיוותה 34% מהכנסות הרבעון.

בצד השלילי, החברה צופה האטה מסויימת בקצב הצמיחה בהודו ב-2018, כשמקביל נרשמה דעיכה שנתית חדה של 23% בהכנסות מאפריקה ושל 24% מאמריקה הלטינית. שוק ה-Backhaul צפוי לשמור על יציבותו או אפילו לרדת מעט בשנה הקרובה, מה שיגרום לסרגון להתמקד בהגדלת נתח שוק ובשמירה על יעילות תפעולית על מנת להציג צמיחה. התחזקות השקל צפויה להגדיל את ההוצאות התפעוליות של סרגון בכ-2 מיליון דולר ב-2018.

למרות ההשפעות החיוביות לעיל, אנו ממשיכים לדרג את מניית CRNT ב-Perform, בעיקר בשל תנאי השוק, התחרות המאתגרת ואי הוודאות במספר איזורים גיאוגרפיים. עם זאת, אנו שומרים על גישה חיובית בנוגע למניית החברה ומאמינים כי יש פוטנציאל לאפסייד ב-2018.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים