סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ועדת הכלכלה תומכת בייצוא קנאביס מישראל; טוגדר תאיץ את פעילותה

מנכ"ל החברה מסר: "תמיכת ועדת הכלכלה של הכנסת תאפשר לנו לקדם כעת גם את פעילויות המחקר והפיתוח המקומיות שלנו לצד הגברת פעילויות השיווק והייצוא של ידע הישראלי"

ועדת הכלכלה של הכנסת תומכת בייצוא קנאביס מישראל: חברת ’טוגדר פארמה’ – המתמחה בגידול, הפקה וייצוא מוצרי קנאביס רפואי, תאיץ את פעילותה. ’גלובוס פארמה’, המוחזקת על ידי חברת ’טוגדר’ (ת"א: טגדר) ועוסקת בגידול וייצור מוצרי קנאביס רפואי בישראל וייצוא מוצריו לשווקים בינלאומיים, מסרה את תגובתה להמלצת ועדת הכלכלה היום לאשר ייצוא קנאביס רפואי מישראל.

"המלצת ועדת הכלכלה לאפשר ייצוא מישראל סוללת בפנינו את הדרך ליישומו בפועל של הידע המחקרי והמעשי שלנו בגידול, ייצור והפקה מקומית של מוצרים מתקדמים המבוססים על קנאביס רפואי, ולמימוש והרחבת ערוצי ההפצה שלנו במדינות שונות ברחבי העולם", אמר ניסים ברכה, מייסד-שותף ב’גלובוס פארמה’ ומנכ"ל חברת ’טוגדר פארמה’ העתידי.

"הצוות המקצועי של חברת ’גלובוס פארמה’ כולל מגדל ישראלי מומחה של קנאביס רפואי, בעל ניסיון של כ-20 שנה בהקמה, ניהול ותפעול חוות גידול באירופה, ובהפקה וייצור של מוצרי קנאביס רפואי ברמה הגבוהה ביותר. אישור הממשלה יאפשר לנו לקדם כעת גם את פעילויות המחקר והפיתוח המקומיות שלנו לצד הגברת פעילויות השיווק והייצוא של ידע ישראלי זה.

"אנו מאמינים כי החלטה זו מהווה את יריית הפתיחה לביסוסו של ענף חקלאי מתקדם וחדשני בישראל, ובכוונתנו להיות החברה המובילה בישראל בתחום. זאת, תוך יצירת מאות מקומות עבודה מגוונים, הכנסות של מיליארדי שקלים בשנה ומיסי ייצוא עבור המדינה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, ויצירת ערך עבור בעלי העניין ובעלי המניות שלנו. ברשותינו היום הסכמי הפצה בקנדה ובגרמניה בהיקף של כ-8 טון, המייצגים הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה, ובכוונתנו להאיץ את פעילות הגידול שלנו במטרה להציג הכנסות כבר השנה", סיכם ברכה.

חברת ’גלובוס פארמה’ הודיעה לאחרונה כי חתמה על הסכם עקרוני ולא מחייב עם חברה קנדית, המגדלת, מייצרת ומפיצה מוצרי קנאביס רפואי, להפצת מוצרי קנאביס רפואי בקנדה ובמדינות נוספות. תקופת ההסכם היא ל-3 שנים ממועד החתימה, ללא כמות מינימום להזמנה, אולם החברה הקנדית אישרה בכתב בפני ’גלובוס’ כי בכוונתה לרכוש ממנה כ-3 טון מוצר בשנה. מחיר התוצרת יעמוד על 5 דולר ארה"ב ל-1 גרם, כאשר החברה הקנדית מסרה ל’גלובוס’ כי זהו מחיר השוק נכון להיום בקנדה. לאור זאת, היקף המכירות השנתי הצפוי עומד על כ- 15 מיליון דולר ארה"ב. בנוסף לפעילותה בקנדה, הגישה החברה הקנדית לגופי הרגולציה בגרמניה בקשה לרישיון ייבוא וייצוא של מוצרי קנאביס רפואי, והיא סבורה כי תקבל אישור זה תוך מספר חודשים בודדים.

כמו כן חתמה גלובוס פארמה על הסכם הפצה דומה בגרמניה הכולל מכירת תוצרת בהיקף של 5 טון במחירי השוק במועד האספקה, כאשר נכון להיום מחיר גרם תוצרת בגרמניה עומד על 7 יורו.הוסף תגובה
  1. 1. טוגדר עוסקת בגידול? איפה?

    מאת: ATUK19 | פורסם ב- 26/02/18 12:39

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים