סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

משה בוגי יעלון בלשכת המסחר: נדרש מהלך לדילול משמעותי ברגולציה

יעלון: "אני מפעיל כבר למעלה משנה צוותי חשיבה בתחומי המשק השונים על מנת להביא לקראת הבחירות תכנית ל- 10 שנים לטיפול בכל הבעיות הללו"

משה (בוגי) יעלון, הרמטכ״ל ושהב״ט לשעבר, נשיא העמותה למנהיגות אחרת, התארח אמש (6.3.18) בנשיאות איגוד לשכות המסחר לשיחה על כלכלה וחברה. יעלון פתח ואמר כי "אני מאמין בכלכלת השוק החופשי ולתת למגזר העסקי לפעול בחופשיות, ככל הניתן מבלי שהממשלה תפריע לו. למרות זאת, המדינה חייבת להיות מעורבת בתמיכה בחלשים ובנזקקים: חולים, נכים, קשישים, ניצולי שואה. להראות חמלה כלפי מי שגם בשוק החופשי אינו יכול להתפרנס בכבוד. המדינה חייבת גם להתערב במקומות שבהם השוק אינו חופשי או שהפעילות פוגעת בצרכן כמו טיפול במונופולים וקרטלים, ביטול חסמי יבוא וסחר וכד’, כמו כן נדרש מהלך לדילול משמעותי ברגולציה."

בוגי יצא בקריאה לשינוי סדרי העדיפויות לפני שיהיה מאוחר מידי: "אני מפעיל כבר למעלה משנה צוותי חשיבה של מעל 30 מומחים בתחומי המשק השונים על מנת להביא לקראת הבחירות תכנית ל- 10 שנים לטיפול בכל הבעיות הללו. כבר הגענו ליחס חוב תוצר יותר נמוך מהיעד של 60% שהגדיר ה- OECD. אני קורא לשמור על החוב ברמה הקיימת, ולמשך תקופה של עשר שנים לייעד 1% תוצר לתקציב נוסף לשיקום התחומים שהוזנחו ושגרמו לפערים. אנחנו נציג תכנית להשקעה של מעל 150 מיליארד ₪ שיתמקדו בתחומי החינוך, בריאות, העלאת הפריון בשוק העבודה (בעיה מאוד קשה), תחבורה ותשתיות ועוד. והכל כנגד יעדים מדידים."

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר כי "חשוב מאד למדינת ישראל ולמערכת הפוליטית כיום שאנשים ברמתו של משה (בוגי) יעלון יכנסו באופן אקטיבי לתחום הפוליטי. יש לנו בישראל יותר מדי אנשים מפונקים שיודעים להעביר ביקורת אך לא מוכנים להיכנס למערכה, וצריך להבין שההחלטות הגורליות בחיים הלאומיים שלנו נעשות במערכת הפוליטית."

עוד השתתפו במפגש חברות וחברי הנשיאות - אמיר שני שהיה פקודו של יעלון בצבא , אלוף במיל. אורן שחור, ישראלה שטיר, עמיעד ליפשיץ, יוסי ויליגר, גל סידס, אורן רווח, טלי ברנר, מאיר קלוגהפט, מדונה חובל, גיורא בשור, ואחרים.הוסף תגובה
  1. 1. צודק הבוגי בעניין הרגולציה המיותרת

    מאת: איברהים1 | פורסם ב- 07/03/18 11:25

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים