סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

וול סטריט נסגרה במגמה מעורבת; הנאסדק עלה לשיא, הדאו איבד יותר מ-0.6%

הנאסדק עלה בכמעט 0.4% ונסגר בשיא; הגרעון התקציבי עלה ב-12% ל-215 מיליארד דולר בפברואר; הנפט ירד ביותר מאחוז על רקע צפי לעליות נוספות בתפוקת הנפט בארה"ב

המסחר בוול סטריט ננעל הערב במגמה מעורבת, לאחר עליות השערים המשמעותיות בהן ננעלו בורסות ניו-יורק בסוף השבוע, אשר מחקו את הירידות של פברואר. המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת לאחר נעילה חיובית מובהקת בבורסות אסיה. בעקבות המעבר לשעון הקיץ בארה"ב, המסחר נסגר היום ב-22:00 שעון ישראל.

מדד ה-S&P ירד ב-0.13% ל-2,783.03. מדד הנאסדק עלה ב-0.36% ל-7,588.33 והדאו ירד ביותר מ-0.6% ל-25,178.48

חוזים עתידיים על נפט נסגרו בהפסד הערב, לאחר העליות החדות שנרשמו ביום המסחר הקודם. הירידות היום נרשמו על רקע עלייה בתפוקת הנפט השבועית בארה"ב וכן צפי לעלייה נוספת בתפוקה המקומית בחודש הבא. ה-EIA צופה עלייה של131 אלף חביות נפט ביום באפריל.

הנפט ירד היום ב-68 סנט, או 1.1%, ונסגר במחיר של 61.36 דולר לחבית בניו יורק.

ממשלת ארה"ב דיווחה הערב על גרעון תקציבי של 215 מיליארד דולר בפברואר. מדובר בגרעון הגבוה ב-12% בהשוואה לפברואר, 2016, וזאת בעקבות הכנסות נמוכגות יותר והוצאות גבוהות יותר. בחמשת החודשים הראשונים של שנת הכספים, הגרעון עומד על 391 מיליארד דולר, עליה של 40 מיליארד דולר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות היו נמוכות ב-9% בהשוואה לפברואר אשתקד. ההוצאות עלו ב-7 מיליארד דולר בהשוואה לבפרואר 2016.

אנליסטים רואים בירידה בהכנסה ממסים את הסימן הראשון של השפעת קיצוץ המסים של טראמפ. הידירה במארס עשויה להיות חדה אף יותר. כלכלנים סבורים כי השינויים במסים וההוצאות הגבוהות צפויות לתרום לצמיחה ב-2018 ו-2019, אך המגמה היא לקראת גרעון גדול יותר.הגרעון הצפוי בבית הלבן עומד על 833 מיליארד דולר בספטמבר, עלייה מ-666 מיליארד דולר בשנה הקודמת. אנליסטים סבורים כי יתכן שהגרעון יהיה גדול יותר. ב-9 באפריל יפרסם משרד התקציב של הקונגרס את הערכותיו.

בשבוע שעבר פרסם הנשיא טראמפ את החלטתו בנוגע למיסוי הייבוא על פלדה ואלומיניום, לפיה המכסים על פלדה מיובאת לארה"ב יעמדו על 25% ועל אלומיניום מיובא יעמוד על 10%. עם זאת, קנדה ומקסיקו יוחרגו מהצו החדש. שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנושין אמר היום לתקשורת האמריקאית: "הנשיא יכול להחליט על החרגות נוספות ולדעתי ייתכן ומדינות אחרות יוחרגו מהצו בזמן הקרוב".

ברקע הדברים עומדת פגישתם הצפויה של טראמפ ונשיא קוריאה הצפונית, קים ג’ונג און, בחודש מאי, אשר עשויה להשפיע באופן דרמטי על פני הכלכלה העולמית, ככל שיחתם הסכם בין השניים.

בואינג המשיכה לעורר עניין, זאת לאחר שהבית הלבן שחרר הודעה רשמית לפיה הנשיא, טראמפ, צפוי לערוך סיור במפעלי החברה. בואינג הודיעה כי לאור רפורמת המס, בכוונתה לקלוט עוד עובדים למפעליה. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי יש בידיה מספיק כסף לביצוע מיזוגים ורכישות. המניה הגיבה בעליות לנוכח סממנים פיננסיים איתנים.

גם יצרנית הסרטים וולט דיסני ריכזה עניין לאור הודעתה בנוגע להכנסות הסרט החדש, הפנתר השחור. לפי הודעת החברה במהלך הסופ"ש האחרון הסתכמו ההכנסות מהסרט ביותר ממיליארד דולר.

מניות הטק המשיכו לעמוד במוקד גם היום, לאחר שביום ו’ הובילו ענקיות הטכנולוגיה פייסבוק, אמזון נטפליקס וגוגל את המדדים מעלה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים