סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

המסחר המקומי ננעל בעליות; מגדל, קדימהסטם ואיידיאו בלטו

ת"א-35 עלה ב-0.55% ות"א-125 ב-0.71%. כבל מתח היום ביקורת חריפה על משרד האנרגיה. טאואר-ג’אז הודיעה על ערכת תכנון חדנית עבור פלטפורמת SiPho

יום המסחר בבורסת תל אביב ננעל בעליות. המסחר המקומי הושפע בין היתר ממניית מגדל ביטוח שריכזה עניין לאחר שהודיעה על מינויו של דורון ספיר למנכ"ל החברה, קדימהסטם לאחר שהודיעה כי היא מתחילה את הניסוי הקליני בחולי ALS בבית החולים הדסה וכן מניית איידיאו שמשכה את תשומת לב המשקיעים עקב רכישה מקבץ נכסים בברלין בסך של 160 מיליון יורו.

מחזור המסחר המקומי הסתכם בכ-1.2 מיליארד ₪, כאשר מניית לאומי הובילה את המחזורים בעלייה ואחריה עלו בזק, פרוטרום ופועלים. טבע  ומזרחי טפחות ירדו. ת"א-35 ות"א-125

מניית ביוטיים הובילה היום את העליות בת"א-125. עוד בלטו בירוק שיכון ובינוי, אפריקה נכסים, דלק רכב, פרוטרום ומטריקס. מנגד, מניית או פי סי אנרגיה עמדה בראש טבלת הירידות, ואחריה ישראמקו יהש, מיטרוניקס, הכשרת הישוב, רבוע נדלן ואופקו הלת. מחוץ לת"א-125, ריכזה מניית טוגדר את עניין המשקיעים.

כבל מתח היום ביקורת חריפה על משרד האנרגיה: ”הטיפול בצוברי הגז ובהכשרת הטכנאים-שערורייה, הבטיחות הוזנחה בצורה פושעת וחיי הציבור בסכנה". הדברים נאמרו עקב דיון בו נחשף כי המיקום של 80 אלף צוברי גז לא ידוע והמדינה לא מפקחת על הכשרת טכנאים.

מגדל ביטוח מינתה את דורון ספיר כמנכ”ל מגדל החברה, ואילו בנק דיסקונט דיווח כי ספיר הודיע על סיום כהונתו כמנכ"ל כאל.

הרווח הנקי של וואן טכנולוגיות ברבעון עלה לכ-20.1 מיליון שקל. הכנסות הרבעון הרביעי לשנת 2017 עלו לכ-381.2 מיליון שקל. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד בסך של כ-13.1 מיליון שקל.

טאואר-ג’אז הודיעה על ערכת תכנון ראשונה מסוגה עבור פלטפורמת SiPho. חדשה זו של טאואר-ג’אז מוצעת לכלל הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים של החברה, זאת בניגוד לתהליכים "סגורים" אחרים המוצעים רק למספר לקוחות מצומצם.

כאמור, קדימהסטם החלה בניסוי הקליני בחולי ALS בבית החולים הדסה. הניסוי ייערך בבי"ח הדסה עין-כרם, וצפוי לכלול 21 חולים. בית החולים מתחיל בתהליך גיוס החולים לניסוי. ניסוי החברה ייערך במתווה בהתאם להסכמות עם ה-FDA.

כזכור, איידיאו רכשה מקבץ נכסים בברלין בהיקף של כ-860 יח”ד ובסך של 160 מיליון יורו. דמי השכירות השנתיים נאמדים בכ-6 מיליון יורו, שכר הדירה הממוצע למ"ר הינו בסכום ובתנאים אשר להערכת הקבוצה יאפשרו את העלאתו בדומה לתנאי חוזי שכירות חדשים.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים