סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת על רקע נתוני האינפלציה

מדד המחירים לצרכן עלה בפברואר ב-0.2%; טראמפ הדיח את שר החוץ טילרסון וימנה במקומו את ראש ה-CIA; קואלקום נופלת לאחר שטראמפ חסם את ניסיון ההשתלטות של ברודקום

יום המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל היום בתנודתיות, בין היתר על רקע פרסום מדד המחירים לצרכן, והחלטת הנשיא טראמפ להדיח את שר החוץ רקס טילרסון ולמנות במקומו לתפקיד את ראש ה-CIA. לאחר פתיחה חיובית, המדדים עברו להיסחר במגמה מעורבת בלחץ מניות מגזר ההיי-טק. בשעה זו, מדד הנאסד"ק נחלש ב-0.34% לרמה של 7,561 נקודות, מדד S&P-500 יורד ב-0.07% ל-2,780 נק’ והדאו ג’ונס עולה ב-0.08% ל-25,200 נק’. מוקדם יותר נרשמה נעילה שלילית באירופה ושוקי המזרח הרחוק סגרו הבוקר במגמה מעורבת. נזכיר כי לאור המעבר לשעון קיץ בארה"ב, המסחר יינעל גם היום בשעה 22:00 שעון ישראל.

כאמור, ברקע למסחר, נתוני האינפלציה שפורסמו מוקדם יותר והצביעו על עלייה של 0.2% במדד המחירים לצרכן בחודש פברואר 2018, לאחר עלייה של 0.5% בינואר. גם בניטרול הקטגוריות ההפכפכות מזון ואנרגיה נרשמה החודש אינפלציה של 0.2% לאחר עלייה של 0.3% בינואר. לפי הנתונים שמסר משרד העבודה האמריקני, במהלך 12 החודשים האחרונים עלה המדד הכולל בשיעור של 2.2% לפני ניכוי עונתיות, ובניכוי מזון ואנרגיה נרשמה עלייה שנתית של 1.8%. הנתונים מצביעים על המשך התגברות האינפלציה, אך לא בקצב מהיר מהצפוי שעשוי היה לגרור האצה בקצב העלאת הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

בגזרת הסחורות, הנפט ממשיך לבלוט לאחר שרשם תנודות חדות במחירו בימים האחרונים. החוזים העתידיים על הנפט עברו לירידה של כ-1.2% ונסחרים ברמה של כ-60.6 דולר לחבית. הזהב נסחר מטפס במחצית האחוז לרמה של 1,327 דולר לאונקיה.

מניות במרכז: מניית קואלקום נופלת לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לחסום את ניסיון ההשתלטות של ברודקום עליה בשל שיקולי ביטחון לאומי. מניית ברודקום מטפסת ב-1%. מניית אינטל, ששוקלת להגיש הצעה לרכישת ברודקום, לפי דיווח של העיתון "וול סטריט ג’ורנל", עולה ב-1.5%.

בגזרת הישראליות, מניית מזור רובוטיקה (סימול:MZOR) עברה לירידות של כאחוז וממשיכה לרכז עניין ברקע לזינוק לשיא כל הזמנים חדש במהלך המסחר אמש.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים