סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

רוסאריו ממשיכים להמליץ על סומוטו עם שווי הוגן של 2.75 ש”ח למניה

ערן יעקובי בתגובה לתוצאות המקדמיות ולהשקת הפלטפורמה החדשה של החברה: "מבחינת רווחיות, תוצאות הרבעון הראשון די מעודדות ביחס למחצית השנה הקשה הקודמת"

ברוסאריו ייעוץ ומחקר מתייחסים לתוצאות מקדמיות לרבעון הראשון של 2018 שפרסמה אתמול סומוטו, ולעדכון לגבי הפלטפורמה החדשה של החברה. נזכיר כי החברה נוהגת לפרסם תוצאות מקדמיות בתוך שבועיים מתום הרבעון.

להלן הנקודות העיקריות וההערכה של ערן יעקובי לגבי השנה כולה: להערכת החברה, סך ההכנסות ברבעון הראשון של 2018 צפויות להסתכם בטווח שבין 11.5-12.0 מיליון דולר. החברה מצפה החברה ל-EBITDA בטווח שבין 2.0-2.4 מיליון דולר ברבעון זה המהווה 18.7% מההכנסות. תחזית ממוצע הטווח משקפת עלייה של כ-10% ב- EBITDA וירידה של כ- 18% בהכנסות החברה בהשוואה לרבעון הרביעי לשנת 2017.

העלייה כאמור ב - EBITDA הינה על אף גידול של כ- 1.3 מיליון דולר בין התקופות האמורות בגין הוצאות מכירה ושיווק בקשר עם הפצת מוצרי החברה דרך רשתות פרסום מקוונות במגזר הפצת האפליקציות אשר ההוצאות בגינן נרשמות בעת התהוותן וההכנסות מתהוות לאורך זמן. נקודה זו חשובה מכיוון שההשקעה בהפצת אפליקציות רווחיות ביותר ומהווה רגל חשובה ביצירת ROI משמעותי. עוד נציין כי סומוטו אינה מהוונת הוצאות, כך שלמעשה דו"ח רווח והפסד נפגע בגין הוצאות אלה, כאשר ההכנסות בגין השקעה זו מתפרסות לאורך זמן.

החברה מדווחת כי השלימה תכנית התייעלות בתחום הוידאו שמטרתה מיצוי סינרגיות ומיקוד בהגדלת ה- ROI בתחום זה. גם כאן נציין כי הרבעון הראשון אינו מייצג מבחינת החסכון בהוצאות, אשר צפוי לבוא לידי ביטוי באופן מלא ברבעונים הקרובים.

תוצאות הרבעון הראשון מבחינת רווחיות (בעיקר EBITDA על פיו נהוג להעריך שווי חברות אלו) די מעודדות ביחס למחצית השנה הקשה הקודמת. לאור תוצאות אלה, אנו עדיין מניחים כפי שהנחנו שהחברה תצליח לייצר גם בשנת 2018 כ- 12 מיליון דולר EBITDA לשנה כולה וזאת כמובן בהנחה שמשבר דרמטי לא יפקוד את התעשייה שגם כך עוברת טלטלות כאלה ואחרות בחלק מהתחומים. כמאמר הקלישאות: כשיורד גשם כולם נרטבים ואיומים הם גם הזדמנויות... וכמו תמיד, יתרון תחרותי טכנולוגי, שיווקי וכדומה עשוי לחזק חברות בתקופות משבר על חשבון אחרות.

היתרונות הטכנולוגיים עליהם עובדת סומוטו גם פורסמו במסגרת התוצאות המקדמיות ולהלן העיקר: החברה הכריזה על פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת לפרסום בוידיאו (הכוללת מספר יכולות כמו נגן וידאו מתקדם ו- ad server ועוד) המיועדת לקצר באופן משמעותי את הקשר בין מפרסם לבעל האתר, עם שקיפות מירבית ויצירת ערך משמעותית למפרסמים ולבעלי שטחי הפרסום. הפלטפורמה נבדקה מול מוצרים מתחרים והציגה יתרונות במודולים שונים וכבר פועלת ומשולבת כמוצר ביטא.

שתי נקודות חשובות: החברה חתמה על חוזה עם אחת ממפתחות האפליקציות המובילות בעולם להטמעת הפתרון עבור פעילות מוניטיזציית הוידאו שלה. הנקודה השניה היא שהחברה מפתחת ומתכוונת להכריז על מוצר המבוסס על טכנולוגיות עדכניות נוספות שצפויות לסייע בפתרון בעיות של תעשיית הפרסום. החברה מפרטת בהודעה לבורסה את המרכיבים שהמוצר אמור לכלול ומהם ניתן להסיק על בעיות תעשיית הפרסום בוידאו. מיותר לציין כי פתרון של אחת הבעיות בלבד, יביא את הפלטפורמה/מוצר למקומות אחרים ואנו מעריכים כי כאשר מדובר על טכנולוגיות עדכניות, אפשר לחשוב על הבלוקצ’יין למשל... כמובן שאי אפשר כרגע לתמחר סיכויי הצלחה של הפלטפורמה, אולם היא מהווה עוד אופציה לא מתומחרת במניית סומוטו.

תמחור: אנו לא משנים דבר לעומת התמחור מהרבעון הקודם. מכפיל 4 על EBITDA של 12 מיליון דולר בתוספת נכנסים פיננסיים נטו של 10.7 מיליון דולר (בהנחה שאין התחייבויות משמעותיות לתשלומים בעתיד – נראה זאת בדו"ח המלא לרבעון הראשון) וכך ממשיכים לקבל שווי ראוי למניה של 2.75 ש"ח לעומת 1.87 ש"ח הבוקר.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים