סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

וי.בי.אל פרסמה תוצאות מחקריות המדגימות הרג תאים סרטניים באמצעות נוגדן ייחודי

הנוגדן תוכנן באופן שמאפשר לו לזהות שתי מטרות בו זמנית (bi-specific); המידע הוצג בכנס השנתי של ה-AACR, האגודה האמריקאית למחקר הסרטן, בשיקגו

וי.בי.אל תרפיוטיקס (נאסדק: VBLT) הציגה היום תוצאות ממחקר שמדגים דרך חדשה לטיפול בסרטן באמצעות נוגדן ייחודי שפותח בחברה. הנוגדן תוכנן באופן שמאפשר לו לזהות שתי מטרות בו זמנית (bi-specific) – בעוד זרוע אחת של הנוגדן קושרת חלבון שנקרא MOSPD2 אשר מבוטא על תאים של גידולים סרטניים שונים, הזרוע השניה מגייסת תאי T של מערכת החיסון אשר מזהים והורגים את התאים הסרטניים. המידע הוצג בכנס השנתי של ה-AACR, האגודה האמריקאית למחקר הסרטן, בשיקגו.

"טיפול ממוקד כנגד תאי גידול מהווה אתגר משמעותי, שכן הוא מצריך תקיפה של חלבון ספציפי לגידול או של תהליך שהינו ייחודי לתאים סרטניים, ללא התפשרות על בטיחות הטיפול. מחקר שערכנו בחברה גילה כי גידולים סרטניים שונים מבטאים רמות גבוהות של החלבון MOSPD2, שככל הנראה תומך ביכולתם להתפשט בגוף וליצור גרורות, בעוד ברקמות בריאות רמות החלבון נמוכות מאד או לא ניתנות לגילוי. הנוגדן שפיתחנו מנצל את הספציפיות הזו על מנת לקדם הרג ממוקד של תאי סרטניים. אנו ממשיכים לקדם את קו הנוגדנים שלנו, סדרת ה-VB-600, כתרופות פוטנציאליות להתוויות אונקולוגיות ודלקתיות", ציין פרופ’ דרור חרץ, מנכ"ל החברה.

המחקר של VBL זיהה את MOSPD2 כחלבון המבקר את יכולת התנועה של תאים. בעבר, החברה פרסמה מידע אודות מעורבותו בנדידת תאים מסוימים ממערכת החיסון, בעוד המידע החדש שהוצג היום ב-AACR הראה ביטוי גבוה וסלקטיבי של MOSPD2 במגוון גידולים סרטניים, ואת מעורבותו בהתפשטותם. VBL פיתחה נוגדן בי-ספציפי חדש אשר הונדס כך שיתווך קישור בין תאי T לתאים סרטניים, באמצעות קישור לחלבון CD3 הנמצא על תאי T מחד, וקישור לחלבוןMOSPD2 הנמצא על תאי הגידול מאידך. הנוגדן עורר הפעלה של תאיTוהוביל בהצלחה להרגתאי הגידול במודלים פרה-קליניים.

התוצאות מספקות הוכחת היתכנות לשימוש בנוגדן מסוג זה לטיפול כנגד תאים סרטניים המבטאים את MOSPD2, עם פוטנציאל טיפולי הן לגידולים מוצקים והן ללוקמיות.

VBL מפתחת את סדרת הנוגדנים VB-600, לטיפול בהתוויות אונקולוגיות ואנטי-דלקתיות.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים