סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית HP תפרוץ את שיא כל הזמנים?

המניה נסחרת במבנה מחירים עולה וסמוך לשיא השנתי. האם הפריצה המיוחלת היא רק עניין של זמן?

חברת HP אינק (סימול- HPQ) עוסקת בייצור ושיווק של מחשבים, מדפסות, מכונות צילום, סורקים דיגיטליים, מצלמות, אביזרים נלווים ועוד. החברה נוצרה מפיצול של HP בשנת 2015 ל 2 חברות:HP  אנטרפרייז (סימול – HPE) הנותנת פתרונות למגזר העסקי ולחברת HP אינק המתמקדת במגזר הצרכני. החברה נסחרת בבורסת NYSE תחת מדד אס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 38.55 מיליארד דולר.

ניתוח טכני

מניית נסחרת במגמה חיובית בשנתיים האחרונות ועולה חודשים רבים. בשנה האחרונה גברה התנודתיות במניה בדומה לכלל השוק אך יחד עם זאת מבנה המחירים והמצאות מעל ממוצעים ארוכי טווח (ממוצע 200) לא נפגעה ובכך שמרה המניה על התבנית החיובית הקיימת.

גרף מניית HPQ; מקור: StockCharts.com

בחצי שנה האחרונה בדקה המניה מספר פעמים את ממוצע 200 שהוכח כאמין מאוד והחזיק אותה בזמן התנודתיות הרבה בשוק. בנוסף, התקדמה המניה קדימה שוב ושוב לעבר אזור של 24 דולר שהוא לא רק שיא שנתי במניה, אלא גם שיא כל הזמנים שנרשם בתקופת בועת הדוט.קום של שנת  2000.

במרץ האחרון ניסתה המניה להתקדם קדימה אך במקרה זה קבלנו פריצת שווא וחזרה לתוך טווח המסחר של החודשים האחרונים מעל 20 וקצת דולר למניה. בתחילת יוני ואתמול במהלך המסחר המניה שוב התקרבה לאזור של 24 דולר, כשהפעם נוצר שפל עולה ברמה של 22.4/5 דולר למניה.

אני מעריך שנעילה הפעם מעל 24 דולר יכולה להביא לפריצה אמיתית ויציאה קדימה. יעד התבנית לטווח הקצר עומד על אזור של 25.5 דולר למניה כיעד ראשון ויעד שני באזור של 28 דולר למניה.

ירידה מתחת לשפל האחרון ברמה של 22.4 תהיה שלילית ותבטל את התרחיש החיובי.

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 2. תבדוק את עצמך, עשו שם ספין אוף

    מאת: דובי | פורסם ב- 11/07/18 16:16
  1. 1. הייתה כבר יותר מכפול מהשער היום

    מאת: yossi_a | פורסם ב- 11/07/18 16:14

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים