סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
מחשבים וטכנולוגיה

סטארט-אפ ישראלי יאפשר קנייה ומכירה של ביטקוין בכספומטים רגילים

במסגרת המהלך של Virtual Crypto, תוכל החברה להתקין ולהטמיע מרחוק את תוכנת ה-Netobit Trader שלה בכספומטים שטיפלו עד כה רק בכסף רגיל

חברת הסטארט אפ הישראלית Virtual Crypto מראש העין (OTCQB: VRCP), העוסקת בפיתוח ואספקת פתרונות להנגשה לציבור של מטבעות קריפטוגרפים, תעמיד לרשות מפעילי כספומטים בכל העולם טכנולוגיית תוכנה שבעזרתה יוכלו משתמשים לקנות ולמכור ביטקוין בכספומטים רגילים. במסגרת המהלך של Virtual Crypto, תוכל החברה להתקין ולהטמיע מרחוק את תוכנת ה-Netobit Trader שלה בכספומטים שטיפלו עד כה רק בכסף רגיל.

ב-Virtual Crypto מציינים כי באמצעות התוכנה החדשה ניתן יהיה למכור ביטקוין ולהמיר אותו לכסף מזומן סטנדרטי (cash out) בכל כספומט רגיל. מכירה של ביטקוין באמצעות התוכנה תוכל להתבצע גם בכספומטים שאינם מצוידים במצלמה. בכדי למכור ביטקוין באמצעות התוכנה, על המשתמש לסרוק קוד QR שיופיע על גבי מסך הכספומט, המציין שורה של משתנים בנוגע לטרנזקציית הביטקוין שברצונו לבצע. לאחר זמן קצר יקבל המשתמש מהכספומט כסף מזומן על פי כמות הביטקוין שמכר, מומרת לכסף מזומן על פי השער הטוב ביותר והעמלה הנמוכה ביותר שמוצעים בשוק ברגע העסקה, אותם איתרו עבורו האלגוריתמים הקנייניים של Virtual Crypto. באופן דומה, יוכל המשתמש לקנות ביטקוין באופן קל, מהיר ומאובטח מכספומטים רגילים המצוידים במצלמה.

הן במכירה והן בקניה של ביטקוין בכספומט, תוכנת Netobit Trader של Virtual Crypto שתותקן בכספומט, תפעיל אלגוריתם אימות שמסוגל לחזות ברמה גבוהה מאד של דיוק ושל מהירות אם עסקת מטבע הקריפטו תאושר בבלוקצ’יין מיד ברגע שידור הטרנזקציה ועוד בטרם חיתום הבלוק, ובכך תאפשר לאשר את עסקת הקריפטו בכספומט בתוך שניות עד דקות במקום בתוך 10 דקות עד 24 שעות ולאחר תהליך של שישה אישורים, כפי שקורה היום.

המהלך החדש של Virtual Crypto מסייע לפרוץ את אחד החסמים העיקריים להנגשת ביטקוין לציבור הרחב והוא העובדה שהדרך המרכזית כיום לביצוע טרנזקציות ביטקוין בכספומטים היא עשיית שימוש בכספומטים מיוחדים המותאמים למטבעות קריפטו (crypto ATM), שאינם נמצאים בשלב זה בפריסה רחבה. כפי שציין אתר Coin Radar, נכון לסוף יולי 2018 היו בעולם פחות מ-3,500 כספומטים לביטקוין. בניגוד לפריסה מצומצמת זו, איגוד ATM Industry Association העריך באוקטובר 2017 כי בעולם קיימים כיום יותר מ-3 מיליון מכשירי כספומט וכי שוק הכספומטים העולמי צפוי לצמוח בקצב שנתי ממוצע של 8% בין 2017 ל-2025, שנה בה הוא עתיד להגיע להיקף של יותר מ-30 מיליארד דולר.

"כחברה שחרתה על דגלה את ההנגשה של מטבעות קריפטו לציבור הרחב, ברור לנו שהאפשרות למכור ולקנות מטבעות קריפטו באמצעות כספומטים רגילים יכולה להביא קפיצת מדרגה חסרת תקדים באפשרות לשלם במטבעות כמו ביטקוין", אמר אלון דיין. "זו הסיבה ש-Virtual Crypto מתחילה להעמיד לרשות מפעילי כספומטים ברחבי העולם דוגמת בנקים את טכנולוגיות התוכנה שלה שפותחו בכדי לאפשר עסקאות קריפטו בזמן אמת. אנו משוכנעים שבנקים וגופים אחרים יבינו את התועלת בכך שמשתמשי כספומטים יוכלו למכור ולקנות ביטקוין בפלטפורמת החומרה הפיננסית הנגישה ביותר – הכספומט".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים