סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

התאחדות הקבלנים ו-11 חברות קבלניות הורשעו בעריכת הסכמים כובלים

בית המשפט המחוזי הרשיע את התאחדות הקבלנים, נושאי משרה בה, 11 חברות קבלניות ומנהליהן כי ערכו הסדרים כובלים והחרימו את המכרז למיגון יישובי עוטף עזה

בית המשפט המחוזי קובע היום (חמישי) כי התאחדות הקבלנים המליצה לקבלנים בניגוד לחוק שלא לגשת למכרזים בהם אין פיצוי על עליית מחירי התשומות לבנייה, וכי החברות הסכימו ביניהן בניגוד לחוק להחרים את המכרז למיגון ישובי עוטף עזה.

בשנת 2010 הגישה רשות ההגבלים העסקיים כתב אישום כנגד התאחדות הקבלנים וכנגד מספר חברות קבלניות בגין המלצת ההתאחדות לקבלנים שלא לגשת למכרזים בהם אין פיצוי על עליית מחירי התשומות לבנייה ובגין הסדר כובל אליו הגיעו מספר חברות קבלניות לפיהן לא תגשנה הצעות למכרז למיגון ישובי עוטף עזה.

היום, כאמור, הרשיע בית המשפט המחוזי (כב’ השופט משה יועד הכהן) את התאחדות הקבלנים ונושאי משרה בה בשל ההמלצה לחברי ההתאחדות, במודעות בעיתונות ובמכתב מנכ"ל ההתאחדות, על קו פעולה לפיו לא יבצעו עבודות, ובכלל זה לא יגישו הצעות למכרזים ממשלתיים, מקום בו לא ניתן פיצוי על עליה במחירי התשומות לבנייה.

בנוסף, בית המשפט הרשיע 11 חברות קבלניות ונושאי משרה בהן בהחרמת המכרז למיגון יישובי עוטף עזה. מדובר בהסדר כובל לפיו כל החברות אשר נבחרו בשלב א’ של המכרז להתחרות ביניהן ולבצע את מיגון ישובי עוטף עזה, לא תגשנה הצעות לשלב ב’ במכרז.

בהתאם להסכמה האמורה, 13 מתוך 14 החברות הקבלניות שנבחרו בשלב א’ במכרז, לא הגישו הצעות לשלב ב’ של המכרז למיגון ישובי עוטף עזה. התאחדות הקבלנים ונושאי משרה בה הורשעו גם בהמלצה על קו פעולה נוסף שפורסם בעלון קבלני בניה חוזית ותשתיות של ההתאחדות.

את הרשות ייצגו בתיק עורכי הדין אוהד בורשטיין ואסנת שלזינגר.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים