סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

יניב חברון מאלומות: ”שוב טראמפ מתדלק את השווקים”

ההסכם החדש שיקרא USMCA ויחליף את NAFTA לא מביא עמו בשורה ענקית לארה"ב אבל המשקיעים מרוצים בעיקר מהסרה של חוסר וודאות

יניב חברון מאלומות בסקירתו השבועית: "הסכם הסחר האמריקאי – שוב טראמפ מתדלק את השווקים, כאשר הוא מצליח לסגור עסקה נוספת. חודש ימים בדיוק לקח לטראמפ לצרף את קנדה להסכם סחר משולש וחדש בין ארה"ב מקסיקו וקנדה שנחשב לאזור סחר חשוב ודרמטי עבור הכלכלה האמריקאית.

"ההסכם החדש שיקרא USMCA ויחליף את NAFTA– לא מביא עמו בשורה ענקית לארה"ב. חקלאי החלב ייהנו מיותר גישה לייצוא, קנדה מצידה תשמור על ייצוא הרכבים לארה"ב אבל המשקיעים מרוצים בעיקר מהסרה של חוסר וודאות.

"כמו שני משוגעים – גם את חוסר הוודאות בנוגע ליחסי ארה"ב-צפון קוריאה טראמפ מצליח להסיר. אחרי הפסגה ההיסטורית בין שני הנשיאים ולמרות ביטול ביקור המשלחת האמריקאית בעקבות חוסר שביעות רצון מהתקדמות איטית מידי בנושא הגרעין, טראמפ מבטיח כי היחסים בין שני המנהיגים טובים מאוד "פשוט התאהבנו" ומי בכלל זוכר ששני המשוגעים האלה איימו אחד על השני במלחמה גרעינית קצת לפני פחות משנה.

"טראמפ לא מרוצה מהעלאת הריבית – גם בנושא הריבית טראמפ תומך בשווקים כאשר אחד החששות המרכזיים של המשקיעים כיום הוא מהעלאת ריבית מהירה מידי של הפד שתחנוק את הכלכלה ובמקביל תיפגע באטרקטיביות של מחירי המניות. במסיבת עיתונאים בניו יורק אמר הנשיא כי "לצערו הבנק המרכזי העלה את הריבית מעט, בגלל שמצב הכלכלה כל כך טוב". הוא מבחינתו היה מעדיף לפעול בצורה אחרת כדי להגדיל מקומות עבודה ולהוריד את החוב.

"ההסכם לא אומר כלום על יחסים ארה"ב סין – עם כל הכבוד ל-USMCA וליחסי ארה"ב צפון קוריאה, הדאגה העיקרית מצויה במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין. למרות שאני בטוח שחלק גדול מהמשקיעים שואבים עידוד מההסכם ומשליכים ממנו על העתיד לבוא בין ארה"ב סין, אסור לנו להתבלבל. מלחמת האינטרסים בין סין וארה"ב היא עמוקה וכואבת ולכן למרות ששני הצדדים היו מעדיפים לחתום על הסכם ולחמוק מפגיע כלכלית, לא בטוח שזה אפשרי בטווח מיידי.

"השלב הבא זה אירופה – בעוד כולם מודאגים מסין, טראמפ יצטרך לטפל ביחסי הסחר עם אירופה ובריטניה בנפרד, הן ברמה הכלכלית והם ברמה הגיאופוליטית ובדיוק בסדר הזה כאשר אינטרסים כלכליים מובילים בסופו של דבר לאינטרסים פוליטיים. ההתקרבות בין אירופה, רוסיה וסין בנוגע ליחסי מסחר עם איראן, עשויים לפגוע בארה"ב בטווח רחוק יותר ולכן יהי חשוב לשבור את המשולש הזה ע"י הסדרת יחסי המסחר עם אירופה.

"בעוד שבוע בדיוק האמריקאים ילכו לבחור את הנציגים שלהם לקונגרס ולסנט – והשאלה היא האם לטראמפ יהיה שפן נוסף בכובע כדי לזכות באמון המשקיעים וציבור האמריקאי או שאחרי עליות של 40% מאז שזכה בבחירות, הציבור ישתכנע להשאיר רוב רפובליקאי שיאפשר לנשיא להמשיך ולתפקד.

"המלצות מרכזיות: סיכון מח"מ – יורד מעט בעקבות איטליה, אבל האג"ח האירופאי ממשיך לסכן אותו. קושי להרים את הריבית מהר מידי בארה"ב עשוי ליצור תלילות של העקום. שוק המניות האמריקאי – הסיכון העיקרי לשוק המניות כרגע הוא יחסי הסחר ארה"ב סין אבל בטווח של השבועיים הקרובים המשקיעים יתרכזו בבחירות לסנט ולקונגרס. הצמדה –התיק שלנו מאוזן, אבל אנחנו נוטים להגדיל את החשיפה השיקלית לתוך המדדים הקרובים שלהערכתנו ציפיות האינפלציה עשויות לרדת ל1% ומטה. שווקים מתעוררים – תמחור החסר של שווקים מתעוררים לעומת הS&P 500 נמשך ועשוי להימשך גם בשבועות הקרובים בעקבות מחירי נפט גבוהים ועליית מתח ביחסי סין ארה"ב. דולר/שקל – עשוי להיות תנודתי יותר בעקבות מלחמת הסחר ארה"ב סין. עם זאת פער הריבות בין ישראל וארה"ב צפוי להמשיך להתרחב ולהתקרב לנקודה קריטית. עיוות - פער בין אג"ח ארה"ב לאג"ח ישראל ל-30 שנה אינו מוצדק. הפער יפתח לטובת ארה"ב."

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים