סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש ספטמבר תשואה שלילית קלה ממוצעת של 0.05%

זאת בדומה לתשואה המשוקללת של תעשיית קופ"ג. מיטב דש: כל הקטגוריות המרכזיות השיגו תשואה של סביב ה-0%. התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-1.5%

תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש ספטמבר תשואה שלילית קלה ממוצעת של 0.05%, דומה מאוד לתשואה המשוקללת של תעשיית קופות הגמל. כך על פי נתוני מיטב דש. כל הקטגרויות המרכזיות השיגו תשואה של סביב ה-0%. התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-1.5%.

תשואות קרנות הנאמנות בספטמבר 2018: הקרן שרשמה את התשואה החודשית הגבוהה ביותר בחודש אוגוסט היא הקרן: "איילון 4D קנאביס", שזינקה ב-21.2%. מנגד, הקרן שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר היא הקרן "תטא 6F ניהול חוזים ואופציות ממונפת" לאחר שירדה ב-11.2%. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש ללא שינוי,כאשר קרנות מניות ת"א 35 ירדו בכ-0.95%. קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה שלילית נמוכה, בשיעור משוקלל של 0.1%.

קרנות אג"ח כללי נותרו גם הן בסיכום חודשי ללא שינוי. כך גם לגבי אלו שבחרו "לא לקחת סיכון" ולא להיחשף למניות כלל. לעומת זאת, אלה שבחרו להשקיע בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו תשואה שלילית מתונה ממוצעתשל 0.05%.

קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית קלה ממוצעת של כ-0.05%. קרנות ה-HIGH YIELD, סיפקו למשקיעים את התמורה על הסיכון המוגבר, כאשר השיגו בספטמבר תשואה חיובית ממוצעת גבוהה יותר של 0.25%.

אגרות החוב הממשלתיות מסכמות את ספטמבר בירידות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה שלילית של 0.15%, קרנות אג"ח מדינה סיכמו את החודש עם תשואה שלילית של 0.1%. קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה שלילית הנאמדת בכ-0.25%, על רקעהמשך המגמה מחודש אוגוסט של החלשות הדולר מול השקל ומול שאר המטבעות בעולם,.

תשואות קרנות הנאמנות מתחילת השנה (ינואר – ספטמבר 2018): קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית ממוצעת של כ-4.15% הקרנות שבלטו לטובה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות ת"א 35 וקרנותת"א 125 שעלו ב-12% וב-7% בהתאמה.

קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית גבוהות יותר מהקרנות "המקומיות" - הנאמדת ב-9.2%. הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-13.6%, קרנות ארה"ב חשופות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-12.25%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות מניות בחו"ל אנרגיה וקומודיטיס עם תשואה שלילית של כ-8.6%.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית של 0.5%, נזכיר, שהתשואה החיובית הושגה רק בזכות העליות שנרשמו באוגוסט שהעבירו אותן לטריטוריה חיובית. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה שלילית עדיין הנאמדת ב-0.25%. לעומת זאת, קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה חיובית של 0.3%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 0.6%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 1.15%.

קרנות הנאמנות הקונצרניות ללא מניות עלו מתחילת השנה בכ-0.25% בממוצע. לעומת זאת, קרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה ((H.Y רשמו תשואה שלילית הנאמדת בכ-0.6%. מדד הבנצ’מארק – מדד אג"ח קונצרני כללי עלה ב-0.9%. מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית זעירה הנאמדת ב-0.05%.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים