סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

בנק ישראל צפוי לרכך את הנימה הניצית ולדחות את תחזית העלאת הריבית

יונתן כץ מלידר שוקי הון מעריך כי מכלול הנתונים יתנו תמונה חלקית לגבי מצב המשק ברבעון ג’, אשר כנראה מראה סימני התמתנות קלים

סקירה שבועית של לידר שוקי הון: "נימה ניצית מצד יו"ר הפד ושורה של נתונים כלכליים חיוביים מאד בארה"ב תמכו בעליית תשואות בשבוע האחרון, כולל זינוק במדד מנהלי הרכש בענפי השירותים ISM , גידול מהיר במספר המועסקים באומדן ה - ADP וירידה חדה בשיעור האבטלה ביום שישי. מגמת עליית התשואות העיבה על שוק המניות לקראת סוף השבוע. לאחר הסכמי סחר עם מקסיקו וקנדה. תשומת הלב של השווקים מתרכזת בסכסוכי הסחר עם סין. שילוב של חשש לאובדן אמון פיסקאלי באיטליה עם נתונים כלכליים חזקים בארה"ב תמכו בהתחזקות הדולר בעולם. בשבוע הקרוב יתפרסמו הנתונים הבאים: בארה"ב מדד מחירי תפוקה בתעשייה - PPI יתפרסם ביום רביעי ומדד מחירים לצרכן יתפרסם ביום חמישי.

"בישראל: לא צפוי שינוי בריבית מחר, אך יהיה חשוב לראות עד כמה שני מדדים נמוכים יחסית (כולל התמתנות במחירי השכירות) וייסוף בשקל משפיעים על הנימה "הניצית". בתחזית המאקרו בנק ישראל צפוי להזיז את תחזית העלאת הריבית הראשונה לרבעון א’ 19 עם העלאה נוספת ברבעון ד’ 19 . מצבור של נתונים כלכליים חשובים יתפרסמו השבוע כולל השכר הממוצע ורכישות בכרטיסי האשראי היום, מחר נתוני אבטלה ויצוא שירותים, וביום חמישי נתוני סחר חוץ ומכירות ברשתות השיווק. מכלול הנתונים יתנו תמונה חלקית לגבי מצב המשק ברבעון ג’, אשר כנראה מראה סימני התמתנות קלים.

"מאקרו ישראל: בחודשים מאי יולי הייצור התעשייתי עלה ב - - 0.4% בלבד לאחר 3.6% בפברואר אפריל. מסתמנת התרחבות בייצור של ענפי ההיי טק והתכווצות בפעילות ביתר הענפים. הפדיון בענפי המשק ירד ב - 2.8% במאי יולי (בחישוב שנתי). הפדיון בענפי המסחר ירד ב - 1.5% בתקופה זו, אינדיקטור להתמתנות בצריכה.

"מאקרו גלובאלי - ארה"ב: שיעור האבטלה ירד ל - 3.7% בספטמבר, ונוספו 134 אלף מועסקים. השכר לשעת העבודה עלה ב - 0.7% בחודשיים האחרונים, וב - 2.8% y/y . בספט’ מדד ISM בשירותים עלה ב - 3.1 נקודות ל - 61.6 , רמת שיא מאז 2004. מדד מנהלי הרכש ISM בענפי בתעשייה ירד מעט ל- 59.8 נקודות, אך נותר גבוה.

"באירופה: בספטמבר מדד מנהלי הרכש בתעשייה ירד ב - 1.4 נקודות ל - 53.2 .המסחר הקמעונאי ירד ב - 0.2% באוגוסט לאחר ירידה של 0.6% ביולי. בגרמניה ההזמנות בתעשייה ירדו ב - 2.2% ב - 12 החודשים האחרונים.

"ביפן: מדד מנהלי הרכש ירד ב - 1.3 נקודות ל - 50.7 נקודות בספטמבר.

"בשוק האג"ח - בשבוע האחרון התשואות הארוכות בישראל עלו על רקע מגמה דומה בארה"ב. יחד עם זאת, התגובה בשחרים הייתה מתונה יחסית לעליית תשואות בארה"ב. מחר בנק ישראל צפוי לרכך את הנימה הניצית יחסית להודעת הריבית האחרונה. תחזית העלאת הריבית הראשונה של בנק ישראל צפויה להידחות לרבעון א’ 2019. לאור ניתוח זה, קיימת אטרקטיביות בשחרים הארוכים. יחד עם זאת, גם השקעה באג"ח ארה"ב מעניינת מאד למרות סיכון המטבע.

"תושבי חוץ מגדילים השקעות במניות בישראל. בחודשים ינואר יולי זרים רכשו מניות בהיקף נטו - 1.6$ מיליארד. מדובר בגידול חד יחסית לשנים קודמות. שיפור בדירוג של ישראל וירידות חדות ב - EM תומכים במגמה זו. גידול בהשקעות פיננסיות בישראל מהווה גורם התומך בשקל חזק."

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים