סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

אספן גרופ תרכוש בניין משרדים יוקרתי סמוך לאמסטרדם תמורת כ-114 מיליון שקל

דמי השכירות הממוצעים לשנה מסתכמים בכ-2.1 מיליון אירו, משקפים תשואה שנתית של כ-7.8%. לאחרונה דווח על הרחבת המרכז הלוגיסטי של טימברלנד בהשקעה של כ-40 מיליון שקל

חברת אספן גרופ ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק ההולנדי, בו היא מתמקדת במהלך השנים האחרונות. החברה הודיעה, כי תרכוש, באמצעות חברת הבתAspen Real Estate investment BV , בניין משרדים יוקרתי – Park Tower – במרכז העיר Amstelveen השוכנת דרומית לאמסטרדם. היקף העסקה מסתכם בכ-27.3 מיליון אירו (כ-114 מיליון שקל).

הבניין, שנבנה בשנת 1998, שופץ בשנים 2014-2015, וכולל 10 קומות משרדים המשתרעים על שטח כולל של כ-11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים שמניב הנכס בשנה נאמדים בכ-2.1 מיליוני אירו, המשקפים תשואה של כ-7.8% על ההשקעה. הנכס מושכר ל-15 שוכרים, שהבולטים שבהם הם הבנק ההולנדי Rabobank וחברת Regus – חברה בינלאומית מובילה העוסקת בהשכרת חללים משותפים.

במסגרת הרחבת הפעילות בהולנד, דיווחה אספן גרופ בחודש שעבר, כי תרחיב עבור רשת האופנה הבינלאומית ’טימברלנד’ את המתחם הלוגיסטי שהיא משכירה לרשת, בהשקעה של כ-40.4 מיליון שקל. אספן גרופ תרכוש, לצורך הרחבת המתחם, קרקע בשטח של כ-19.3 דונם להקמת מבנה לוגיסטי נוסף עבור "טימברלנד".

בנוסף, לאחרונה דיווחה החברה על מימוש שני נכסים בערים שטוטגרט והמבורג שבגרמניה תמורת סך כולל של כ-17.6 מיליון אירו. החברה מעריכה כי המכירות יניבו לחברה עודף תזרימי בסך של כ-13.2 מיליון אירו (לפני מס והוצאות נלוות), ורווח של כ-6 מיליון אירו (לפני מס והוצאות נלוות).

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ, מציין כי "רכישת הנכס בהולנד מהווה נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה העסקית של החברה להמשך ההתרחבות בשוק המשרדים ההולנדי שלהערכתנו הינו שוק אטרקטיבי, ואנו מזהים בו פוטנציאל להמשך צמיחה ועליית ערך. הנכס הנרכש הינו נכס Class A הממוקם באזור אטרקטיבי ומושכר לשוכרים חזקים. בכוונתנו להמשיך ולהעמיק את פעילותנו בהולנד, אותה אנו מסמנים כמדינת יעד מרכזית גם לשנים הבאות. במקביל, דיווחנו לאחרונה על מימוש שני נכסים בשטוטגרט ובהמבורג שבגרמניה, שמימשו את פוטנציאל ההשבחה, ומכירתם מניבה לחברה עודף תזרימי ורווח חשבונאי משמעותיים".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים