סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

מיטב דש: על רקע ההאטה בצמיחת המשק הסיכוי להעלאת ריבית נמוך

זבז’ינסקי ממליץ על הטיית תיק האג"ח לטובת האפיק השקלי. להגדיל משקל המניות הדפנסיביות בארה"ב. ולהחזיק חשיפה לאפיק הקונצרני בבאמצעות האג"ח בדירוג גבוה

אלכס זבז’ינסקי, כלכלן ראשי מיטב דש כותב בסקירת המאקרו שפרסם הבוקר כי מדד הפדיון בכל ענפי המשק בישראל נמצא במגמת ירידה בחודשים האחרונים. במיוחד בולטת האטה בענפי הנדל"ן והמסחר הסיטונאי. קצב הצמיחה השנתי של מדד הייצור התעשייתי ללא תעשיית טכנולוגיה עילית ירד לאפס. בולטת ירידה במכירות התעשייה לשוק המקומי. ירד משמעותית קצב הגידול במספר המבקרים בישראל.

על רקע ההאטה בצמיחת המשק, במיוחד בהתחשב בסיבות שגורמות להאטה, היחלשות האינפלציה ועלייה בסיכונים גלובליים, אנו מעריכים שהסיכוי לעליית ריבית ע"י בנק ישראל בקרוב נמוך.

הוא ממליץ על הטיית תיק האג"ח לטובת האפיק השקלי. להגדיל משקל המניות הדפנסיביות בארה"ב ע"ח מניות הצמיחה. ולהחזיק חשיפה לאפיק הקונצרני בעיקר באמצעות האג"ח בדירוגים הגבוהים.

להערכתו, העלייה החדה יחסית בתשואות האג"ח האמריקאיות קשורה להערכתנו יותר לגורמים טכניים מאשר לכוחות הכלכליים. החולשה בשוקי המניות בעולם הגיע גם לשוק האמריקאי, במיוחד למדדים מהשורה השנייה. עליית תשואות האג"ח הגבירה אטרקטיביות של האפיק בהשוואה למניות בראיה היסטורית.

נאום מתוכנן של סגן הנשיא האמריקאי נגד סין בשבוע שעבר עלול לסמן החרפת הצעדים הנגדיים בין המדינות בקרוב.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים