סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית פייסבוק בדרך לשפל שנתי חדש?

המניה נסחרת בסמוך לשפל השנתי. האם שוב יגיעו הקונים או שהדרך למטה עוד ארוכה?

חברת פייסבוק (סימול: FB) – הינה תאגיד אמריקאי רב לאומי המפעילה את הרשת החברתית הנקראת על שמה. החברה נוסדה בשנת 2004 כחצי שנה לאחר הקמת האתר שבבעלותה. החברה נוסדה ע"י מארק צוקרברג, אדוארדו סאברין, דסטין מוסקוביץ, כריס יוז ואנדרו מקקלום בהיותם סטודנטים בהרוורד. החברה הפכה לציבורית בשנת 2012 ומניות החברה נרשמו למסחר בבורסת הנאסד"ק. מניות החברה כלולות במדד הנאסד"ק 100 והאס אנד פי 500 והיא נסחרת לפי שווי שוק של 379.4 מיליארד דולר.

החדשות הרעות לא מפסיקות לפקוד את מניית פייסבוק בחצי השנה האחרונה. זה החל בחודש מרץ האחרון עם פרסום משבר דליפת המידע לקיימברידג’ אנליטיקה, אשר עשתה מניפולציה במעל 50 מיליון פרופילים. למרות משבר זה, התאוששה המניה ובחסות המגמה החיובית בשוקי המניות אף עלתה לשיא חדש במחיר שקרוב ל 220 דולר למניה (יולי השנה). הדוחות של הרבעון הקודם שלחו את המניה לירידות שערים ומחיקת ערך חסרת תקדים במונחי וול סטריט של כ- 120 מיליארד דולר. מאז המשיכה המניה בהתדרדרות וכעת היא קרובה באחוזים בודדים לשפל השנתי, סביב מחיר 150 דולר למניה.

עוד אציין שהחברה תדווח על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ב 30.10.18. ציפיות האנליסטים עומדות על רווח של 1.47 דולר למניה, נמוך מהרווח שדווח ברבעון המקביל בשנה שעברה שעמד על 1.57 דולר למניה.

גרף FB; מקור: Sponser Charts

מהזווית הטכנית, בניגוד למגמת השוק, מניית פייסבוק משדרת חולשה משמעותית מאוד מפרסום הדוחות ברבעון הקודם. מבנה המחירים במניה הינו שלילי בחודשיים באחרונים כאשר כל שיא ושפל נמוכים מקודמיהם.

בימים חמישי ושישי האחרונים ירדה המניה מתחת לשפל האחרון ואזור תמיכה של חודש ספטמבר סביב רמה של 159-160 דולר ולמעשה נתנה טריגר טכני שלילי נוסף.

הקרבה לשפל שנתי, בפרט בעונת הדו"חות, יכולה להביא להזדמנות. המצאות קונים באזור התמיכה יכולה להיות מעניינת בעיקר לכאלה שמחפשים לסחור את התיקון העולה, בטח באחת מהמניות הכי טרנדיות בשוק השנים האחרונות.

מנגד, כשהצמיחה נעצרה (דבר שהשוק האמריקאי הכי לא אוהב) והמומנט שלילי, יש בהחלט מצב שהמומנט והלחץ בנייר ימשכו גם מתחת לשפל השנתי ולכן במקרה זה יהיה כדאי לא להתקרב למניה ואולי לנסות להרוויח מעוד ירידה במחיר.

בשלב זה מוקדם לקבוע מה יקרה בזמן הקרוב, אולם בפתח עונת הדוחות כדי להכניס את המניה למעקב, על אחת כמה וכמה לאחר המימוש העמוק האחרון.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 1. התשובה היא כן לדעתי (לל"ת)

    מאת: האנליסט הסבלני | פורסם ב- 08/10/18 21:13

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים