סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

בהלמן אלדובי מעריכים כי בנק ישראל יעלה את הריבית ברבעון הראשון של 2019

ליאור יוחפז, סמנכ"ל השקעות: תחזית והודעה מאוד מרגיעה עם מסר שעדיין לא הגיע הזמן להעלות ריבית, מתקרב אבל עדיין לא

ליאור יוחפז, סמנכ"ל השקעות, הלמן-אלדובי גמל ופנסיה: בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי, כפי שהערכנו וכמו הקונצנזוס בשוק, למרות שמתחת לפני השטח ראינו מסחר שלקח בחשבון אפשרות להעלאה.

בהודעת הריבית בנק ישראל התייחס למדדי המחירים הנמוכים מהצפי בחודשיים האחרונים וכתב כי הוא מאמין שהכוחות בשוק ממשיכים לתמוך באינפלציה בתוך היעד, ושהאיום העיקרי הוא המטבע.

לדעתנו בנק ישראל יעלה את הריבית ברבעון הראשון של 2019 ולא ממש יכול לפני. התבססות של האינפלציה מעל ליעד התחתון של בנק ישראל (1%) תהיה רק בתחילת 2019 ואז בנק ישראל יעלה את הריבית לראשונה.

תחזית בנק ישראל לריבית בסוף 2018 עודכנה ל- 0.1% מ- 0.25% ותחזית האינפלציה עודכנה ל- 0.8% מ- 1.2%. תחזית והודעה מאוד מרגיעה עם מסר שעדיין לא הגיע הזמן להעלות ריבית, מתקרב אבל עדיין לא.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים