סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

יזמית הנדל”ן לי מרשל מקימה זרוע ביצוע עצמאית

החברה תבצע את הפרויקטים של החברה ותספק שירותים קבלניים גם ליזמים אחרים. מנכ"ל ובעלי החברה, שי ניסים: "חברות יזמיות ללא זרוע ביצועית יתקשו לשרוד"

יזמית הנדל"ן "לי מרשל", בבעלותו של שי ניסים, מקימה זרוע ביצוע עצמאית (חברה קבלנית) לפרויקטים שהיא מקימה ברחבי הארץ. כמו כן, בכוונת לי מרשל לייעד כ-10 אחוזים מפעילות החברה החדשה לפרויקטים חיצוניים של יזמים אחרים.

על פי החברה, הבונה בימים אלו 14 פרויקטים גדולים בכל רחבי ישראל, ברובם למסחר, מלונאות ומשרדים, עלות הקמת זרוע הביצוע מוערכת בסכום של למעלה מ-10 מיליון שקלים. עוד נמסר כי החברה כבר גייסה עובדים והתקשרה עם קבלני משנה, ובימים אלו מראיינת מהנדסים בכירים לתפקיד המנכ"ל.

לפי ניסים, הפרויקט הראשון של זרוע הביצוע, שתיקרא "לי מרשל ביצוע ותשתיות", יהיה המרכז המסחרי "שער הגלבוע", שבנייתו החלה השבוע בכניסה לאזור התעסוקה החדש בחבל התענכים, על כביש 675, בין עפולה לבית שאן. המרכז המסחרי קיבל היתר בנייה בחודשים האחרונים, ויכלול שלוש קומות משרדים בשטח של 12,203 מ"ר, קומת מסחר בשטח 2,808 מ"ר, חנות נוחות בגודל 154 מ"ר ותחנת דלק על שטח של 3,493 מ"ר.

לפי "לי מרשל", שיווק שטחי המסחר והמשרדים יתחיל בשבועות הקרובים, ומשך הבנייה המשוער הוא כשנתיים וחצי. החברה מתכוונת לבצע את הפרוייקט בשני שלבים: תחילה את תחנת הדלק ולאחר מכן את המרכז המסחרי ושטחי המסחר.

"הרווח היזמי של יזמי הנדל"ן כיום הוא זעום, בשל עלות הביצוע הגבוהה של החברות הקבלניות", הסביר השבוע ניסים את המהלך. "בעיות כוח אדם, ניהול ברמה גבוהה של החברות הקבלניות, עלות החומרים וסטנדרט הביצוע שעלה, האמירו באופן משמעותי את מחירי הבנייה, ולצד הקיפאון בשוק הנדל"ן היום, הפרויקטים היזמיים כמעט שאינם רווחיים. במצב הנוכחי, שאני לא רואה שישתנה בעתיד הקרוב, חברה יזמית שאין לה זרוע ביצוע – יהיה לה קשה לשרוד. רכשנו חברת שלד ותיקה עם סיווג שמאפשר כל סוג של בנייה, וכבר בפרויקט בגלבוע נפעיל את חברת הביצוע שלנו לביצוע השלד והגמר, לצד מספר קבלני ביצוע אחרים שישלימו את שאר השלבים, כשהמטרה היא שבפרויקט הבא, ככל הנראה בית המלון והמרכז המסחרי ביקנעם, חברת הביצוע שלנו תבצע את כלל הבנייה מ-א’ ועד ת’".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים