סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על סקטור הגז: אופטימיים למרות הסיכון

אלה פריד ממליצה על סקטור הגז ב"משקל יתר", על בסיס תחזית חיובית ביחס לסיכויי היצוא - המהווה את לשון המאזניים לתמחור המניות

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והאנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום המלצה על סקטור הגז וכותבת: "אנחנו אופטימיים למרות הסיכון. אנו ממליצים על סקטור הגז ב"משקל יתר", על בסיס תחזית חיובית ביחס לסיכויי היצוא - המהווה את לשון המאזניים לתמחור המניות.

"אין ספק שיבוא של גז מישראל אינו קיומי למשק המצרי, כפי שהיה לפני כמה שנים, אבל הוא מתמזג היטב עם התוכניות הממשלתיות להפוך להאב אנרגיה. מצרים רשמה הישגים ברמה הבינלאומית, לא רק בזמני שיא של פיתוח מאגר "זור", אלא גם בהקמת תחנות כוח ופיתוח תשתיות. כיום, איש כבר אינו מרים גבה כאשר מצריים מדברת על "האב" אזורי ועל פוטנציאל יצוא של חשמל לאתיופה וסודאן.

"אנו מניחים הסתברות הצלחה של כ-80%-75% ביצוא, לעומת הסתברות מוערכת של 55% שהשוק רואה לנגד עיניו - כפי שמשתקף להערכתנו במחיר מניית רציו. עליית התשואות מהווה ללא ספק גורם ממתן בהערכות השווי, והתשואות הדולריות הגלומות בחשיפה לחוב של לוויתן מהוות ללא ספק חלופה מעניינת.

"עם זאת, עליית מחירי הנפט והחששות מפני עליות חדות של Pick Oil בשנים הקרובות, לצד הביקושים הגלובאליים לגז הנוזלי בשנים הקרובות, מקזזים במידה רבה את סיכון עליית התשואות ותומכים להערכתנו בהתממשות היצוא בעשור הקרוב.

"בטווח הבינוני-ארוך, אנו ממשיכים להאמין בנחיצותו של האב אזורי בינלאומי, עם תשתיות LNG עצמאיות, לצורך מימוש הפוטנציאל הטמון במאגרי הים התיכון המזרחי. נצין, כי בשל השפעתו המכרעת של היצוא על מאגרי תמר ולוויתן, וזליגת סיכון השוק ביניהם בהיעדר ערוץ הפצה חיצוני, איזנו במקצת את שיעורי ההיוון אחרי שנת 2021 (בין תמר ללוויתן). אנו רואים את הסקטור ככלל אטרקטיבי, כאשר ההעדפה שלנו מבחינת התמחור נתונה לישראמקו ורציו."

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים