סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

מיטב דש: ממליצים להגדיל חשיפה לשווקים המתפתחים

הכלכלן הראשי אלכס זבז’ינסקי ממשיך להמליץ גם על הטיית תיק האג"ח לטובת האפיק השקלי, חשיפה למניות דפנסיביות וחשיפה לאפיק קונצרני באמצעות אג"ח בדירוגים גבוהים.

בנק ישראל פרסם נתוני אשראי מעודכנים במערכת הבנקאית לפי פירוט ענפי למחצית הראשונה של 2018. מהנתונים עולה שהאשראי המסחרי גדל בקצב מהיר של 6.5% בשנה האחרונה, אך הוא מרוכז במידה גדולה בענף הנדל"ן. היצע האשראי לענפים האחרים קטן יותר. האשראי הפרטי, למעט המשכנתאות, גדל בקצב איטי מאוד בשנה האחרונה. ניכרת עלייה בחובות הבעייתיים באשראי לצרכנים, אך לא באשראי מסחרי.

 

שוק הדיור צפוי להמשיך לדשדש. לפי המגמה המסתמנת במחירי הדירות בבעלות ובמכירות הדירות החדשות, השוק ממשיך להיות בקיפאון יחסי ללא מגמה ברורה. אנו מעריכים שכמות העסקאות הנמוכה יחסית תישאר בתקופה הקרובה תוך המשך ירידה בקצב מתון במחירי הדירות.

 

בכלכלה העולמית מתרחשת הקלה מסוימת במתחים הגיאופוליטיים. מסתמנת פגישה בין הנשיא האמריקאי לנשיא סין שעשויה להוביל להפחתת מתיחות בין המדינות. 

 

המשבר בין איטליה לגוש האירו, כמו כל משבר באירופה בשנים האחרונות שקשור לאחת ממדינות ה-PIGS, התחיל להתפשט גם לנכסים הפיננסיים של המדינות האחרות. מרווחי האג"ח האיטלקיות מעל גרמניה עלו לרמה הגבוהה מאז 2013 בשבוע שעבר ומשכו אחריהם גם את האג"ח של ספרד ופורטוגל.

 

זה מאלץ את האירופאים להפגין גמישות ביחס לממשלה באיטליה. בסוף השבוע נשמעו קולות הרגעה מצד קובעי המדיניות בגוש האירו שאמרו שלא יתערבו בתוכנית הכלכלית של הממשלה החדשה באיטליה. כדי לא להחריף משבר בשווקים הפיננסיים, האיחוד האירופאי ככל הנראה יצטרך להגיע לפשרות ביחס לאיטליה בשלב זה.

 

יחד עם זאת, צריכים לציין שבמקביל Moody’s הורידה דירוג אשראי לאיטליה ל-Baa3 עם תחזית חיובית.בקרוב גם S&P צפויה לפרסם החלטת דירוג לאג"ח ממשלת איטליה.

 

המשק האמריקאי ממשיך לצמוח בקצב גבוה יחסית, אך בחלק מהסקטורים הצמיחה נמוכה מהתחזית והסיכון להתמתנות בחודשים הבאים גדל.

 

הכלכלה הסינית נחלשת. ישנם סימנים שהסינים עשויים להוציא שוב לפועל תוכנית השקעות רחבת היקף כדי לתמוך במשק. לתוכנית זו עשויה להיות השפעה חיובית על הכלכלה והשווקים, אך היא תעלה סיכון לכלכלה הסינית. יחד עם זאת, כל עוד התוכנית לא יוצאת לפועל לא כדאי לבנות עליה בהחלטות השקעה.

 

עונת הדוחות הכספיים בארה"ב בינתיים שוברת רצף של השנתיים האחרונות במהלכם שיעור החברות שמספקות הפתעות לטובה ביחס לתחזיות עלה מדי רבעון. לעת עתה, נרשמה ירידה במשקל ההפתעות לטובה מ-81% ברבעון השני ל-74% בשלישי. במקביל, עלה במעט שיעור החברות המאכזבות.

 

ההסתברות לעליית ריבית ה-FED בסוף השנה שמתומחרת בשווקים נראית גבוהה מדי. אנו מעריכים שהיא גבוהה מ-50%, אך רחוקה מלהיות וודאית.

המניות בשווקים המתעוררים הציגו תת ביצוע עמוק ביחס למדדים האחרים, במיוחד ביחס לשוק האמריקאי בחודשים האחרונים. נראה, שתת ביצוע עמוק כל כך של שוקי המניות והמטבעות במדינות המתפתחות מספיק גדול כדי להצדיק הסטה הדרגתית ממשקל חסר בחשיפה אליהן למשקל שוק. 

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים