סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

יניב חברון: ”שוק המניות המקומי נראה אטרקטיבי ביותר בהשוואה לאמריקאי”

באלומות לא צופים עליית ריבית בישראל לפני ספטמבר 2019 ומעריכים כי ההסתברות להעלאת ריבית הפד בדצמבר תרד משמעותית

בסקירה השבועית של בית ההשקעות אלומות אומר האסטרטג הראשי יניב חברון כי הימים הקרובים עשויים להיות מתוחים באירופה, כאשר ממשלת איטליה תדחה בקשות לשינוי התקציב שלה בשנים הקרובות. צפויות טלטלות בשוקי האג"ח והמניות באירופה.

שילוש הגירעון האיטלקי, ועוד בתקופה שבה הבנק המרכזי באירופה יוצא מהשוק ומפסיק את הרכישות שלו, חושפת את שוק האג"ח האיטלקי בפרט והאירופאי כלל, כולל את המערכת הפיננסית לטלטלות, דומות לאלו שנראו בשנת 2012, ואולי אפילו חמורות יותר כאשר התחמושת של הבנק המרכזי באירופה אזלה.

באירופה מודעים למלכודת ולכן יעדיפו לפייס ככל שניתן את הממשל ברומא ולהתגמש איתו.

אחרי השיפור בספרד ויוון, שהפכו ליעד השקעות עבור משקיעי חוץ ופנים (מהאיחוד) בעקבות צניחת מחירי הנכסים, נראה כי אף אחד באירופה לא היה רוצה להסתכן ולבחון את איתנותה של המערכת הפיננסית.

פשרה באירופה אולי תפחית קצת את הלחץ, אבל המשקיעים ימשיכו לעקוב אחרי החוב האיטלקי שימשיך לתפוח בינתיים. מרווח של 250-300 נקודות עשוי להפוך לסטנדרט עבור איטליה, מה שרק יגדיל את תשלומי הריבית, יעיק על החוב ובסופו של דבר יוביל אותה לתרחיש איימים של פשיטת רגל.

מדד המחירים לספטמבר, יצא אומנם ברף הגבוה של הציפיות, וסעיף הדיור הפתיע מעל העונתיות אבל אינפלציית הליבה מצויה מתחת לרמה של 1%, מה שרק מחדד את אי התבססות האינפלציה ביעד.

ע"פ פרסום של בנק ישראל לתחזיות האינפלציה מהמקורות השונים – אין שינוי בציפיות לא משוק ההון ולא מהחזאים למרות אכזבה ממדדים יולי-ספטמבר (בשוק ההון המדידה נעשתה לפני חודש ספטמבר, כיום הציפיות הן ברמה של 1.2% ולא 1.3%).

מדד מנהלי הרכש המקומי – ירד בחודש ספטמבר לרמה של 50 נקודות (מרמה של 50.4) בעקבות ירידה בתפוקות הייצור. מנגד נרשמה עלייה בהזמנות לייצוא

מדד אמון הצרכנים לחודש ספטמבר – מצבעי על חוזקו של הצרכן המקומי כאשר המדד עלה קרוב לשיא. הנתון מספק איתותים חיוביים לצריכה הפרטית המקומית.

מחירי הדירות מתייצבים – אחרי ירידה שנתית ש 1.1%, כאשר סקר של הלמ"ס הצביע על עלייה בביקוש לדירות חדשות ברבעון האחרון.

השקל רושם פיחות קל מול סל המטבעות של 0.7%, בזכות פיחות קל מול הדולר וכנגזרת מול היואן הסיני שמהווה כבר 10% מסל המטבעות.

האירוע אולי הכי חשוב לשבוע הקרוב תהיה ההחלטה של הוועדה האירופאית האם לקבל את התקציב האיטלקי או לדרוש שיפורים.

אחרי שנשלח בסופ"ש מכתב עובר רומא עם בקשות להבהרות בנודע לתקציב, התשובות יתקבלו בתחילת השבוע ואז גם צפויה החלטה של הוועדה. באירופה עושים מאמצים כדי להימנע מפיצוץ עם איטליה שיוביל ללחץ נוסף על האג"ח האיטלקי, הבנקים שם והשווקים הגלובליים ככלל, אבל תרחיש שבו אירופה תבליג על החריגות בתקציב האיטלקי אינו מתקבל על הדעת.

עונת הדוחות בוול סטרייט בשיאה כאשר גוגל (אלפא ביתא) ואמזון צפויים לפרסם דוחות, שעשויים לקבוע את המומנטום של מניות ה-FAANG בעונת הדוחות הנוכחית ואולי בכלל את סקטור הטכנולוגיה. באותו הקשר גם מיקרוסופט, אינטל סנאפצ’יפ ה"חבוטה" וטוויטר יפרסמו דוחות השבוע.

בארה"ב צפויים שלל נתוני מאקרו חשובים, ביניהם נתונים משוק הדיור שיעידו על מכירות דירות חדשות ומכירות צפיות. האטה בשוק הנדל"ן מזה חודשים מדאיגה את המשקיעים כאשר עלויות הבנייה ועלויות המשכנתא מוציאו רוכשים רבים מהשוק. בנוסף יתפרסמו נתוני צמיחה בארה"ב שישליכו על החלטת הריבית הדרמטית הצפויה בחודש דצמבר.

גם באירופה צפויים להתפרסם שלל נתונים והחשובים שביניהם מדדי מנהלי הרכש שיעידו על התפתחות הכלכלה באירופה ומדדי אמון הצרכנים שעשויים להיות מושפעים לרעה מהמשבר באיטליה

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים