סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: שבוע מבחן לשוקי המניות הגלובליים על רקע מבול דו”חות כספיים

השבוע צפויים מאות דו"חות בוול סטריט, בראשן ענקיות הטכנולוגיה, במה שעשוי לקבוע את כיוון השווקים לתקופה הקרובה

שוק המניות המקומי בשבוע החולף בלט בעליות של כמעט 2%, בניגוד למגמה בעולם.

מתחילת 2018, מדד ת"א 35 כבר עלה בשיעור כפול ממדד P500&S ובדומה למדד הנאסד"ק. מי שהוביל את העליות בשבוע החולף היו חברות התרופות יחד עם מניית בנק דיסקונט וחברות הגז שהניבו תשואה ממוצעת של כ- 20% ברבעון האחרון.

כל אלה מדגישים היטב את המלצתנו לשמור על חשיפה גדולה לשוק המקומי לנוכח התמחור הנוח בהשוואה העולמית, המשך הריבית הנמוכה ולנוכח הצפי לתוצאות כספיות טובות גם בדו"חות הרבעון החולף שעדיין לא התחילו להתפרסם.

בוול סטריט צפויה עונת הדו"חות להגיע לשיאה השבוע עם מאות דו"חות, כאשר השיא יהיה ביום חמישי עם לא פחות מ-192 חברות מתוך מדד P500&S. במידה רבה, התוצאות של השבוע הזה עשויות לקבוע את המגמה עד סוף 2018.

בשבוע החולף, הסקטורים שבלטו היו הצריכה הפרטית והפיננסים עם דוחות חזקים של חברות כמו פיליפ מוריס ופרוקטר אנד גמבל. גם בסקטור הבנקים פורסמו דוחות חזקים, של גולדמן זאקס ומורגן סטנלי.

גם באירופה, התחזית לעונת הדוחות היא לגידול חזק ברווחים, בעיקר בסקטור הפיננסים ובסקטור הטכנולוגיה. נכון לעכשיו, הנתונים של סקטור הפיננסים לא עומדים בציפיות, אך של סקטור הטכנולוגיה, דווקא כן. לנוכח התמחור הנמוך יותר באירופה, יש סיכוי גבוה יותר ששינוי במצב הרוח יכול להתבטא במהירות בשינוי במחירים.

אג"ח - איגרות החוב הממשלתיות בישראל שמרו על יציבות בשבוע שעבר, למרות פרסום המדד הגבוה מעט מהתחזיות. לאור העובדה שהריבית צפויה להישאר ברמתה הנוכחית בזמן הקרוב, אנו מעריכים שהתשואות הקצרות יהיו גם הן יציבות. אנו ממשיכים להעדיף מח"מ קצר יחסית, לצד החזקה עודפת באפיק השקלי הלא-צמוד.  מעניין לשים לב כי גם באג"ח הדולרי ראינו בתקופה האחרונה עדיפות לאג"ח קונצרני בדירוג גבוה על פני האג"ח הממשלתי. המרווחים בקונצרני המדורג בעולם הצליחו לשמור בתקופה האחרונה על רמתם הממוצעת בשנה החולפת – וזאת למרות עליית התשואות הממשלתיות שראינו בארה"ב. לאור זאת, אנו ממליצים שלא להאריך מח"מ גם בחשיפה המט"חית.

תיק השקעות - ניתוח תמונת המקרו בישראל מעלה כי נכון לעכשיו הנתונים תומכים בעליית ריבית מתונה במהלך 2019 ,אשר תומכת יחד עם הצמיחה ונתוני הפירמות בהמשך חשיפה לשוק הישראלי הן במניות והן באג"ח הקונצרני, תוך שילוב מסוים של דולר במח"מ קצר שנשען על ריבית גבוהה שרק תמשיך לעלות בחודשים הקרובים. הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות צמיחה חזקה יחסית, הודות לאבטלה נמוכה, צריכה פרטית חזקה וגידול בקצב ההשקעות – וכל אלה יתמכו בהמשך העלאת הריבית בקצב מתון גם אל תוך השנה הבאה.

החשיפה המט"חית המומלצת היא בעיקר לדולר, הן באמצעות קרנות כספיות דולריות והן באמצעות מכשירים אחרים כמו מדד התל בונד דולר, וזאת כדי ליהנות מהריבית הדולרית השוטפת הגבוהה ובנוסף ליהנות מהגנה על התיק במקרה של זעזועים בשוק ההון העולמי.

הראל פיננסים ממשיכים להמליץ על חשיפה מנייתית קרובה למלאה ומפוזרת, לנוכח חוסר היכולת לתזמן את השוק. ישראל ממשיכה לקבל משקל גדול בתיק המניות המקומי.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים