סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

יניב חברון, אלומות: ”להתחיל בהגדלת משקל איטית במניות”

"מחירי המניות הפכו הוגנים יותר ביחס לתשואות, אחרי המלצה לאחזקת חסר בכל התקופה האחרונה אנחנו מציעים להתחיל במהלך של הגדלת משקל איטית במניות לתוך ימים של ירידות".

יניב חברון, האסטרטג של אלומות כותב הבוקר: הכוחות לירידות בשוקי המניות עדיין קיימים , אך מחירי המניות הפכו הוגנים יותר ביחס לתשואות, אחרי המלצה לאחזקת חסר בכל התקופה האחרונה, אנחנו מציעים להתחיל במהלך של הגדלת משקל איטית במניות לתוך ימים של ירידות. בשבוע שעבר המלצנו לחכות לתוכנית בסין לפני כניסה לשוק, אחרי פרסום חלק מהתוכניות והבטחה לנוספות, אנחנו ממליצים לשקול הסטה מחודשת ואיטית לעבר השוק הסיני שבעינינו נחשב זול במיוחד.

עונת הדוחות בוול סטרייט בשיאה לאחר ש-48% מהחברות ב-S&P 500 דיווחו – 77% מהן היכו את תחזית הרווח וביותר מ-6.5% (מעל הממוצע ב-5 השנים האחרונות). אבל רק 59% היכו את תחזית המכירות. השבוע מגיע הרגע הקריטי של אפל, עליבבא, GE ופייסבוק. אחרי רבעון שני חלש וספק התאוששות מפרשת קיימברייג, לפייסבוק יש סיכוי טוב להתאושש עם דוח חזק, בוודאי בהשראת טוויטר. הדוח המעניין הבא מבחינתנו הוא דווקא של GE שמנסה לצאת לדרך חדשה, בעזרת המנכ"ל החדש ודגש על עסקי האנרגיה. דוח נוסף שייצר הרבה מאוד עניין הוא ענקית האונליין הסינית עליבבא. אחרי שאיבדה כ-30% מרמת השיא שלה המשקיעים ירצו לדעת עד כמה הצרכנים הסינים בכלל מושפעים לרעה ממלחמת הסחר ארה"ב- סין".

בנוסף, מתייחס חברון בנימה אישית לפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה וכותב: "בפרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה, שניים מתוך 6 חברי הוועדה המוניטרית חשבו שיש להעלות את הריבית בישראל ואני שואל למה לעזאזל דווקא עכשיו שפער הריביות מתחיל לשחק לטובתנו, למה כאשר השקל מצוי ברמות שיא מול הסל, למה דווקא שהמתח וסיכוני המאקרו הגלובליים עולים, למה דווקא עכשיו למהר? אחרי 4 שנים של פספוס יעד האינפלציה מלמטה, מחיר של פספוס נוסף היעד מלמטה והעלאת ריבית מוקדמת מידי יהיה חמור יותר מפספוס היעד מלמעלה".

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים