סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”חששות באשר לעתיד הצמיחה, תומכים במעבר לנכסי איכות בתיק המניות”

בשוק האג"ח ממליצים על מח"מ קצר ואג"ח קונצרני בדירוג גבוה לאור התנודתיות הרבה בשווקים

מניות - בסוף השבוע החולף, סיכם מדד 500 S&P ירידה שבועית של 3.9% ,דאו ג’ונס איבד 3%

ואילו הנאסד"ק ירד ב-3.8% . היה זה שבוע גדוש דו"חות בארה"ב, כשבין החברות הבולטות שפרסמו ניתן לציין את אמזון, גוגל, מיקרוסופט ואינטל - כולן היכו את התחזיות בשורה התחתונה, אך בחלקן סוגיית הצמיחה עלתה שוב והעלתה תהיות באשר להמשך הדרך. בסך הכל, כמעט חצי מהחברות במדד 500 P&S כבר פרסמו דוחות כספיים, וההפתעה ברווחים ממשיכה להיות גבוהה. החברות מכות את תחזית הרווחים בשיעור של יותר מ 6%, אך ברמת ההכנסות, התוצאות קרובות לתחזיות - עם הפתעה של 0.74%. כמו תמיד כשהשווקים יורדים, הסקטורים שממשיכים לתפקד היטב הם צריכה בסיסית, נדל"ן ותשתיות, ואילו הסקטורים שממשיכים לתפקד רע הם אנרגיה, תעשייה ופיננסים, כמעט ללא תלות בתוצאות הכספיות המתפרסמות.

גוגל ואמזון אכזבו בשורת ההכנסות ונתנו גם תחזית פושרת קדימה, מה שחתך משווי השוק של שתיהן יחד יותר מ 150 מיליארד דולר, סכום גבוה יותר משווי השוק של כל מניות מדדת"א-35 יחד! עם זאת, בסיכום המספרים היבשים, 76% מהחברות שכבר פרסמו דוחות היכו את התחזיות - שיעורים דומים לשנים האחרונות, אולם פספוסים של החברות הגדולות בשורת ההכנסות, לצד חשש לגבי המשך הצמיחה בעולם בעקבות מלחמת הסחר, ותנודתיות גבוהה, גוררים תגובות חזקות על כל טעות – במיוחד אם נוסיף לכך את העובדה ש 30% מהחברות עדכנו את תחזיות ההכנסות שלהן כלפי מטה.

באירופה, התוצאות העסקיות של החברות המתפרסמות נמוכות מהתחזיות, הן בהכנסות והן ברווחים, כשהמאכזבות ביותר הן חברות האנרגיה וחברות הצריכה הבסיסית. עם זאת, הרווחים וההכנסות עדיין מצביעים על גידול לעומת הרבעון המקביל אשתקד, גם אם מתון. רמות מכפילי הרווח באירופה ממשיכות לרדת, כשרמת המכפילים בדקס הגיעה ל-13 - הרמה הנמוכה ביותר מזה שש שנים. המצב באירופה ממשיך להיות מורכב, ומשקיעים בורחים לאור אי הוודאות הפוליטית והכלכלית - כולל סוגיית הברקזיט. רמות המחירים נראות אטרקטיביות, בוודאי בהשוואה לריבית האפסית. אנו ממשיכים להמליץ לא לנסות לתזמן את השוק, לא להיות "אמיץ" בכניסה לשוק ולא ב"בריחה" מהשוק. כמו כן אנו רואים כי מחירי המניות בישראל אטרקטיביים יחסית למחירי המניות בארה"ב.

אג"ח - לראשונה מאז תחילת ירידות השערים, ראינו גם את המרווחים של האג"ח הקונצרניות נפתחים בכל רמות הדירוג, מה שמצביע על רמת חששות גבוהה יותר, אך העלייה היא בשיעורים יחסית מתונים. בישראל, אנו מוסיפים להמליץ על מח"מ קצר ואג"ח קונצרני בדירוג גבוה, לאור התנודתיות הרבה בשווקים ופתיחת המרווחים, כשחשיפה לצמודי מדד בשיעור של 50% נראית לנו ראויה יחד עם חשיפה מסוימת לדולר, במטרה להגן על התיק מפני עלייה בתנודתיות וכדי ליהנות מתשואה שוטפת גבוהה, ללא סיכון מח"מ או סיכון אשראי.

תיק השקעות –התנודתיות בשווקים, יחד עם הבחירות המתקרבות, הנתונים הכספיים המעורבים והחשש מפני ההתפתחויות הפוליטיות - כל אלה מובילים לירידה בתיאבון לסיכון אצל המשקיעים. נכון לעכשיו, גם אנחנו מעדיפים להתמקד בנכסים איכותיים, על פני נכסים המבטאים "חלומות" וצמיחה חזקה.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים