סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”קצב עליית השכר הממוצע בארה”ב צפוי לחצות את קו 3 האחוזים, נתון שתומך בעליית ריבית נוספת בדצמבר”

לדברי עופר קליין מהראל הצרכן האמריקאי המשיך לדחוף את הכלכלה אך שאר מנועי הצמיחה היו מאכזבים וייתכן שהושפעו לשלילה מהירידה בסחר העולמי ובסנטימנט החברות מחוץ לארה"ב

בסקירת המאקרו השבועית אומר עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים כי נתוני שוק העבודה בישראל ממשיכים להיות חזקים ותומכים בהמשך עליית השכר הממוצע במשק, האינפלציה ובהעלאת הריבית.

סך המשרות הפנויות עלו ב-4 אחוזים בספטמבר לשיא חדש, כאשר שיעור המשרות הפנויות (סך המשרות הפנויות חלקי סך המשרות) עלה קלות ל-3.9 אחוזים קרוב לרמת השיא.

היחס בין מספר המבקשים לעבוד לבין מספר המשרות הפנויות ירד ברבעון השני של השנה. אמנם, הלמ"ס ביצעה שינויים בסקר המקשים על ההשוואה לתקופות קודמות, אך הנתון עדיין מצביע על התחזקות בביקוש לעובדים. ביקושים משמעותיים נרשמו למפתחי תוכנה, אנשי מכירות ונהגים. מנגד, ביקושים מתונים יחסית נרשמו בתחומים: מנהלים אדמיניסטרטיביים, מנהלי מכירות ושיווק ומזכירות.

ביום שישי יפורסם בארה"ב דוח התעסוקה – קצב עליית השכר הממוצע צפוי לחצות את קו 3 האחוזים, נתון שתומך בעליית ריבית נוספת בדצמבר.

בנוסף, נתוני הצמיחה הראשוניים לרבעון השלישי הראו שהצרכן האמריקאי שנהנה מאבטלה נמוכה, הפחתות מיסים ושכר עולה המשיך להוביל את הצמיחה. כך, התוצר צמח על פי האומדן הראשוני ב-3.5 אחוזים בשיעור שנתי (4.2% ברבעון הקודם). מנגד, ההשקעות אכזבו שהתכווצו בשיעור קל של 0.3 אחוז, ירידה ראשונה מאז 2015, ייתכן בשל עליית הריבית וחששות של חברות מהאטה בשנה הבאה. גם היצוא היה מאוד חלש עם התכווצות של 3.5 אחוזים. להערכתנו, על רקע הצריכה הפרטית החזקה ועליית השכר, הבנק אכן יעלה את הריבית פעם נוספת במהלך דצמבר השנה.

באירופה, למרות החולשה – דראגי עדיין לא ממצמץ. למרות ההאטה בצמיחה, הפחתת הדירוג של ממשלת איטליה אינפלציית הליבה הנמוכה וההתמתנות בסחר העולמי, הבנק המרכזי בגוש האירו לא אותת בינתיים על שינויים בתוכניות שלו; הריבית ללא שינוי, תכנית הרכישות צפויה להסתיים בסוף השנה, והריבית הקצרה לא צפויה לעלות לפני קיץ 2019. נגיד הבנק ציין שיש אובדן מומנטום בצמיחה אך לא היפוך מגמה, למרות שעדיין לא ברור האם הגורמים להאטה הם זמניים או יותר בסיסיים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים