סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

יניב חברון: הסיכונים לשווקים יורדים; מחירי המניות הפכו הוגנים

"הסיכונים לשווקים יורדים – אבל עדיין לא הוסר המשבר באיטליה, יחסי הסחר ארה"ב-סין ותוצאות הבחירות לסנט ולקונגרס והתשואות הגבוהות"

יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות כותב הבוקר: בשבוע שעבר התרענו כי סיכון המח"מ עולה מעט לאחר התממשות חלק מהטריגרים לירידת תשואות. השבוע הוא עולה על רקע נתונים מאקרו חזקים ורגיעה נוספת בשווקים. מחירי המניות הפכו הוגנים יותר ביחס לתשואות, בהמשך לשבוע שעבר, אנחנו ממליצים על הגדלת משקל איטית במניות לתוך ימים של ירידות. ההמלצה החיובית על סין רק התחזקה לאחר הצהרה של טראמפ והשוק שם עדיין זול במיוחד (חרף נתונים מאוד חלשים) אבל צריך להיות זהירים כי הפגישה החשובה בין שני הנשיאים תתרחש רק בסוף החודש.  

אנחנו עדיין מעריכים שסיכון המח"מ מבחינתנו נמצא בבנק ישראל, – אבל אנחנו לא צופים עליית ריבית בישראל עד לפחות מחצית שניה 2019. התלילות של העקום השקלי שרק עלתה בינתיים, מצדיקה אחזקה סינטטית. שוק המניות המקומי עדיין אטרקטיבי, אבל אחרי הירידות בארה"ב, הן ברמת התמחור והן ברמת הסיכונים האטרקטיביות יורדת. פערים הריביות עוד יגדלו מה שתומך בפוזיציה הדולרית.

בנוסף, מתייחס חברון בנימה אישית לפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה וכותב: למה לעזאזל להעלות את הריבית בישראל עכשיו – אחרי 4 שנים שהאינפלציה בישראל הייתה מתחת ליעד, מספר חודשים בודדים שהיא מעט מעל הרף התחתון וזה כבר מספיק עבורם כבר להעלות את הריבית? מה יקרה אם נעלה את האינפלציה מעט באיחור? האמת שלא יקרה כלום. בסך הכל חודשים ספורים שהאינפלציה בישראל מצויה מעל הרף התחתון ובחודשים האחרונים היא כבר מאכזבת. אז אולי בכל זאת כדאי לחכות עוד תקופה ארוכה כדי לדעת שהיא באמת מתבססת ביעד או לפחות קרוב אליו... אנחנו לא צופים עליית ריבית בישראל עד לפחות מחצית שניה 2019."

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים