סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

דו”חות סיוה: המשך הצמיחה בשוק ה-IoT הזניק את ההכנסות מתמלוגים ב-56% בהשוואה לרבעון הקודם

במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, מרביתם בתחום הקישוריות למוצרי IoT; עקפה את התחזיות עם רווח מתואם של 23 סנט למניה

ספקית טכנולוגיות עיבוד האותות והבינה המלאכותית סיוה פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2018, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-21.4 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל, וגידול של 22% לעומת הרבעון הקודם. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים ירדו ב-30% לעומת הרבעון המקביל וב-3% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-9.8 מיליון דולר, כ-46% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים גדלו ב-16% לעומת הרבעון המקביל וב-56% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-11.6 מיליון דולר, כ-54% מסך ההכנסות.

הרווח הגולמי ברבעון השלישי הסתכם ב-91% מהמחזור, לעומת 93% מהמחזור ברבעון המקביל. הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר וב-11 סנט. זאת, לעומת רווח נקי של 5.9 מיליון דולר ורווח של 26 סנט למניה ברבעון המקביל.

בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, הסתכם הרווח הנקי ב-5.2 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה הסתכם ב-23 סנט, 3 סנט מעל תחזיות האנליסטים. בהשוואה לרבעון המקביל, ירדו הרווח הנקי והרווח המתואם למניה ב-37% ו-36%, בהתאמה; ואילו בהשוואה לרבעון הקודם, נרשם גידול של 492% ו-475%, בהתאמה. 

גם ברבעון השלישי המשיכה סיוה ברכישה חוזרת של מניות, ורכשה כ-216,000 מניות בהיקף כספי של כ-6.3 מיליון דולר. החברה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים, בטוחות סחירות ופיקדונות בנקאיים של כ-167 מיליון דולר. 

במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 13 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. 4 היו לאספקת טכנולוגיות עיבוד אותות ובינה מלאכותית, ו-9 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות. כל ההסכמים שנחתמו היו לאספקת טכנולוגיות למוצרים בשווקים חדשים שאינם בתחום התקשורת הסלולרית לסמארטפונים, ו-4 היו עם לקוחות חדשים. ההסכמים נחתמו עם יצרני מערכות נהיגה חכמות, מכשירי IoT ביתיים ותעשייתיים, ומערכות אודיו אלחוטיות. בפילוח גיאוגרפי, 9 מתוך 13 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, הסכם אחד עם לקוח בארה"ב, ו-3 הסכמים עם לקוחות באסיה-פסיפיק, כולל יפן.

מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון השלישי, המשקפות סביבת עבודה טובה בהסכמי הרישוי, במיוחד בסין, והתאוששות חזקה בהכנסות מתמלוגים. הביקוש לטכנולוגיות הקישוריות קצרות הטווח והסלולר שלנו נובע מהיתרון שצברנו בתחומי הבלוטות’, ה-Wi-Fi, דור 5 וה-NB-IoT. הטכנולוגיות שאנו מספקים מורכבות וחיוניות לפיתוח מוצרי IoT, ואנו ערוכים אסטרטגית לניצול יתרון זה בכל הסגמנטים בשוק. בנוגע לתמלוגים, הרחבת היישום של טכנולוגיות עיבוד האותות שפיתחנו בדגם האחרון של הסמארטפון המצליח בעולם, לצד המשך הצמיחה בשווקים אחרים, היו הסיבות המרכזיות לגידול של 56% בהכנסות מתמלוגים בהשוואה לרבעון הקודם". היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים