סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם השוק איבד את האמון במניית נטפליקס?

עד לאחרונה מניית נטפליקס הייתה הקטר של השוק כחלק מקבוצת מניות ה- FAANG (פייסבוק, אמזון, אפל, נטפליקס, גוגל). האם הקרדיט מהשוק עומד להסתיים?

חברת נטפליקס (סימול- NFLX) הוקמה בשנת 1997 ומקום מושבה נמצא בלוס גאטוס, קליפורניה. החברה מספקת למנוייה שירות השכרת סרטים, הופעות, סדרות טלוויזיה ועוד. בתחילת דרכה ספקה נטפליקס שירות וידאו באמצעות DVD או תקליטורי בלו ריי אשר נשלחו בדואר אל הלקוחות, השירות ניתן ללא הגבלה תמורת תשלום חודשי.

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בעסקי החברה ועיקר התכנים מסופקים על גבי הרשת באמצעות טכנולוגיית "סטרימינג" גם כן תמורת תשלום חודשי. כיום קיימים יותר מ 700 סוגי מכשירים המאפשרים צפייה ישירה מנטפליקס, מחשבים, סמארטפונים, קונסולות משחק ועוד.

מניות החברה נסחרת במדד הנסד"ק 100 ואס אנד פי 500 לפי שווי שוק 132 מיליארד דולר.

דוחותיה של החברה לרבעון השלישי של השנה פורסמו ב 16.10 לאחר המסחר. החברה עקפה את תחזיות האנליסטים עם רווח של 0.89 דולר מול צפי שוק שעמד על 68 דולר למניה. החברה עקפה גם במספר המנויים והדבר גרם למשקיעים להצביע הרגליים ולשלוח את המניה לעליות שערים נאות לאחר הדוחות, לאזור של 380+ דולר ושלל המלצות קניה עם שדרוגי מחיר כלפי מעלה. כשהכל טוב בוול סטריט גם מהרע מתעלמים וזה תזרים שלילי וחלש עם חוב שגדל ותופח. לאחר הדוחות גייסה החברה אג"ח של 2 מיליארד דולר ל 10 שנים בתשואה גבוהה המוגדרת כזבל.

ניתוח טכני

התוצאות והזינוק לאחר הדוחות האחרונים התחלפו בלחץ מוכרים ואף פניקה. נכון שהשוק ירד בעוצמה בחודש הקודם אך נטפליקס וקל לראות זאת בגרף ירדה חזק הרבה יותר ממנו.

הזינוק לאחר הדוחות הביא את המניה לאזורי הגבוהים האחרונים סביב 380/5 דולר למניה. חדי העין והסוחרים שאוהבים את המניה יזהו את האזור שבו נבלמה המניה לאחר הדוחות רבעון קודם, בו צללה המניה בחדות בתחילת המסחר אולם סגרה בירידה מתונה הרבה יותר גם כן סביב 380 דולר.

גרף מניית NFLX; מקור: StockCharts.com

לאחר האופוריה מהדוחות וההתעשתות לאחר מכן החלו המוכרים להופיע והם שלחו את המניה למימוש של קרוב ל 100 דולר למטה  (מעל 25% תיקון) וכל זאת בשבועיים וחצי בלבד.

נכון לעכשיו, התיקון האחרון במניה נראה כמו אזור של לצאת בכבוד או לפתוח פוזיציית שורט לסוחרים האגרסיביים מבין הקוראים. אזור תמיכה וממוצע 200 אשר שוכנים סביב 335/40 דולר בלמו את המניה בשבוע שעבר (קצת מתחת) ושלחו אותה שוב לירידות שערים, פער מחירים פתוח קיים סביב 290 דולר צפוי להסגר בקרוב. התמיכה הקרובה קיימת בנמוך האחרון סביב 272/70 דולר למניה שם קיימת תמיכה. ירידה מתחת לרמה זו תמשיך את מבנה המחירים היורד במניה וככל הנראה זה צפוי להתקיים עד הודעה חדשה.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים