סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

שוב חוזר הניגון: מדד נאסד”ק ביוטכנולוגיה על תמיכה חשובה

מדד מניות הביוטכנולוגיה הנסחרות בבורסת הנאסד"ק התהפך פעם נוספת מעל רמת התמיכה החשובה. האם המדד יזנק גם הפעם? צפו בגרף

מדד הנאסד"ק ביוטכנולוגיה (סימבול: $NBI) – המדד כולל את כל החברות המסווגות כחברות ביוטכנולוגיה ופרמצבטיקה הרשומות למסחר בבורסת הנאסד"ק. המדד החל להיסחר בשנת 1993 ונכון להיום מונה 192 חברות.

נכון לתאריך 1.11.2018 חברת אמג’ן (סימול: AMGN) בעלת המשקל הגבוה ביותר במדד (8.69%) ואחריה גיליד סיינסז (סימול: GILD) עם משקל של 8.36% ואחריה ביוג’ן (סימול: BIIB) עם משקל של 8%.

במהלך יום המסחר האחרון (ב’) המדד התהפך מירידה של כ- 2% לעליה של 0.5%. הנמוך היומי נשק לאזור התמיכה החזק בטווח 3,160-3,175 נקודות. רמה זו נפרצה בחודש יולי 2017 ומאז המדד נתמך מעליה לא פחות מ- 8 פעמים.

בחודשים אוקטובר ונובמבר המדד התהפך פעמיים מעל רצועת התמיכה ועלה עד לאזור 3,500 נקודות. מדובר בטווח מסחר של כ- 10% מקצה לקצה.

מדד נאסד"ק ביוטכנולוגיה; מקור: StockCharts.com

בטווח הקצר קיימת אפשרות לתחילת תיקון עולה כאשר הטריגר יתקבל ביום חיובי נוסף, עם עדיפות לסגירה מעל 3,330 נקודות. ההתנגדות הקרובה שוכנת באזור 3,500 נקודות, אותו אזור שבלם את ניסיונות העליה בשבועות האחרונים. מעל אזור זה שוכנת התנגדות מהותית נוספת סביב 3,600 נקודות.

בראיה של התמונה הכללית, המדד חיובי כל עוד נסחר במונחי שער סגירה מעל 3,150 נקודות.

ניתן להיחשף למדד באמצעות תעודת סל הנחסרות בישראל כגון תכלית נאסד"ק ביוטכנולוגיה ותעודה מסוג ETF הנסחרות בבורסות ארה"ב כגון IBB

בהצלחה

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים