סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

עידן עופר מוכר מחצית מיתרת האחזקות בקורוס

תמורת העסקה כ-227 מיליון דולר; לאחר העסקה נשארת קנון עם 12% מהחברה; המניה מזנקת ב-11%

חברת קנון מדווחת היום על מכירת מחצית מאחזקותיה במיזם המכוניות הסיני קורוס לבעלת השליטה, חברת באנונג. כזכור, בינואר 2018 מכרה קנון 51% מהאחזקות ונותרה עם 24% בחברה. כעת היא משלימה מכירה נוספת ונותרת עם 12% מהחברה. העסקה מתבצעת על פי אותו שווי חברה לפיו בוצעה העסקה הקודמת.

בדיווח שהוציאה החברה מודגש כי העסקה הנוכחית לא נעשית במסגרת מימוש אופציית הפוט שניתנה לקנון בעת ביצוע העסקה הקודמת. העסקה כפופה לאישורים שונים מצד הרגולטורים בסין וכן לאישור של השותפה הנוספת בקורוס (צ’רי). כאשר תושלם העסקה, תחזיק חברת באוננג ב-63% מהמיזם, צ’רי תחזיק ב-25% וקנון, כאמור תחזיק ב-12% האחוזים הנותרים.

בנוסף מודיעה קנון שהיא שומרת לעצמה את זכויותיה באופציות הרכש על 12 האחוזים הנותרים. קנון תעריך את האפשרויות שלה ביחס לאחזקתה הנותרת בקורוס והיא תשקול בהמשך למכור חלקים נוספים או את כל אחזקותיה הנותרות בקורוס לבעלי מניות הרוב (באוננג) או בכל דרך אחרת.

החברה לישראל וקנון השקיעו בקורוס במהלך השנים כ-850 מיליון דולר. קורוס הייתה רשומה בספרי קנון בשווי של פחות מ-100 מיליון דולר לפני ביצוע העסקה.

מניות החברה היו בהפסקת מסחר עקב ההודעה ולאחר שהמסחר חודש בשעה 13:50 המניה מגיבה בעליות של כ-11%. ב-12 החודשים האחרונים עלתה מניית קנון ב-42.3% והיא נסחרת במכפיל של 1.18היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים