סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ביונד ביולוג’יקס השלימה סבב גיוס שני של 17 מיליון דולר

את סבב ההשקעה ובדיקת הנאותות הובילו Israel Biotech Fund וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים

ביונד ביולוג’יקס בע"מ, חברת ביוטכנולוגיה ישראלית פרטית, העוסקת בפיתוח תרופות אימונותרפיות חדשניות לסרטן ולמחלות אוטואימוניות, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס שני (Series B) בסך של כ- 17 מיליון דולר.

ביונד נוסדה בשנת 2016 על ידי הצוות המדעי לשעבר של cCAM Biotherapeutics, חברת אימונו-אונקולוגיה אשר נרכשה במלואה על ידי חברת Merck ביולי 2015. אל הצוות של cCam הצטרפו בכירים מנוסים אחרים בתעשיית הביוטכנולוגיה הישראלית, במטרה לבנות חברת ביוטכנולוגיה חזקה, בת קיימא, המונעת על ידי מחקר מדעי מעמיק ויצירתי. החזון והאסטרטגיה של החברה הם להביא תרופות חדשניות לחולים על בסיס שיתופי פעולה סינרגיים, ארוכי טווח, עם חברות גלובליות מובילות בתחום האימונותרפיה.

ביונד מתכוונת להשתמש בתמורת הגיוס כדי לקדם את התרופה המובילה שלה, BION-202, לשלב הניסויים הקליניים ולקדם את הפיתוח הפרה-קליני של תכנית BION-206 וכן להמשך פיתוח של הפלטפורמה הייחודית שמפתחת החברה, המאפשרת החדרת חלבונים ובין היתר גם נוגדנים לתוך תאים.

את סבב ההשקעה ובדיקת הנאותות הובילו Israel Biotech Fund וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בהשתתפות חברת התרופות האמריקאית Celgene (NASDAQ: CELG), הקרן היפנית-ישראלית SBI JI Innovation Fund ומשקיעים קיימים.

"אנחנו נרגשים מהאמון שנתנו בנו משקיעים כה איכותיים ומנוסים, החולקים את חזון החברה להביא לחולים במחלות קשות פתרונות חדשניים, המבוססים על פעולת מערכת החיסון של גוף האדם, ומהצטרפותם כבעלי מניות בחברה", אמרה ד"ר תהילה בן משה, מייסדת ומנכ"לית ביונד ביולוג’יקס. "לאחר שנתיים של עבודת פיתוח מאומצת ויצירתית, אנו כעת מוכנים לקדם את התרופה הראשונה שלנו לשלב הניסויים הקליניים".

"התרשמנו מאוד מהמדע החדשני שנתגלה ופותח בביונד ומהאיכות והניסיון של הצוות הניהולי והמדעי שלה", אמר ד"ר דוד סידרנסקי, מייסד ושותף בכיר ב- Israel Biotech Fund וחבר מועצת המנהלים של ביונד. "לצנרת המוצרים של ביונד יש את הפוטנציאל להיהפך לטיפולים משני פרדיגמה בתחום האימונו-אונקולוגיה".

"אנו שמחים לתמוך בצוות הניהול הבולט של ביונד ובצנרת המוצרים והטכנולוגיות המתקדמות שלה", ציינו בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים. "השקעה זו תואמת את הפעילות המתמשכת של הקבוצה בהשקעה בטכנולוגיות פורצות דרך המפותחות על ידי חברות עם פוטנציאל צמיחה משמעותי".

ביונד ביולוג’יקס עוסקת בגילוי ופיתוח תרופות, עם התמקדות בתחום האימונותרפיה. ביונד שואפת לתרגם מדע באיכות גבוהה לטיפולים עבור מחלות ללא מענה רפואי הולם על ידי פיתוח תרופות חדשניות ויצירת שיתופי פעולה עם חברות תרופות מובילות בעולם.

צנרת המוצרים של ביונד מבוססת על מחקר פנימי חדשני בתחום מתגי ביקורת של מערכת החיסון (Immune Checkpoints) ומנגנוני התחמקות ממערכת החיסון. תוכניות הפיתוח הפרה-קליני המובילות של ביונד כוללות את BION-202, נוגדן המפעיל תאי חיסון מסוג מאקרופאג’ים במנגנון ייחודי שנחקר במעבדות החברה, ו-BION-206, נוגדן חדשני שפותח כדי להתגבר על מנגנון דיכוי טבעי של מערכת החיסון הקיים בחולי סרטן ושהתגלה על ידי הצוות המדעי של ביונד.

בנוסף לצנרת המוצרים האימונותרפיים, ביונד מפתחת פלטפורמה טכנולוגית שתאפשר החדרה של תרופות ביולוגיות, בעיקר נוגדנים, לתוך תאים אנושיים. ביונד צופה כי פלטפורמת החדרת החומרים הביולוגיים תהווה את המקור לצנרת המוצרים העתידית שלה, ותאפשר פיתוח של תרופות המיועדות לפעול על מגוון רחב של מטרות תוך-תאיות פוטנטיות, הנחשבות כיום כבלתי ניתנות להשפעה (“undruggable targets”).

Israel Biotech Fund היא קרן הון סיכון הממוקדת בחברות ביוטכנולוגיה ופארמצבטיקה הנמצאות בשלב קליני או קרוב לו, עם טכנולוגיות או מוצרים עם הזדמנויות ייחודיות. הקרן מספקת לחברות הפורטפוליו שלה לא רק הון, אלא גם תמיכה ניהולית, משאבים אסטרטגיים ותפעוליים ועזרה בפיתוח עסקי, המאפשרים להן לתכנן ולהוציא לפועל תוכניות פיתוח קליני ביעילות ובהצלחה. לשותפים המנהלים מצטרפת קבוצת מומחים מובילים מתעשיית הביוטק, הפועלים כיועצי לחברות הפורטפוליו של הקרן.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים