סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

הבינלאומי הגיע להסכמות עם הועד - עד 180 עובדים יפרשו מרצון

במסגרת מהלכי ההתייעלות של הבנק, הושגו הבנות לתוכנית פרישה מרצון; העובדים שיפרשו יקבלו 170% פיצוי

עובדי הבנק הבינלאומי וועד הפקידים של הבנק הגיעו אמש להסכמות לפיהן הבנק יציע תכנית פרישה מרצון שתאפשר לכ-130-180 פקידים לפרוש בפרישה מוקדמת. ההטבות שיוצעו בתוכנית תלויות בותק העובדים, ומעניקות פיצויים של עד 170% (על פי פרמטרים שייקבעו בתכנית).

הצדדים ממשיכים לנהל משא ומתן בנושאים שונים הנוגעים ליחסי העבודה בבנק, אך הסכימו שכל עוד מתנהל מו"מ, יוארך המועד להגשת ערעור ע"י הוועד על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בעניין דחיית הדרישה לתשלום מענק בגובה משכורת אחת לכל פקיד וכן יוקפא הדיון בתביעת הוועד שתלויה ועומדת בבית הדין בקשר לעובד בחוזה אישי.

הצדדים הסכימו על שינוי הסכמי עבודה בנושאים הבאים: הארכת תקופת הניסיון והזמניות של פקידים לארבע שנים; ביטול הצורך באישור הוועד למבצעי שיווק מחוץ לסניף ו/או מחוץ לשעות העבודה; הסדר בעניין המרת ימי מחלה לימי חופשה בעת פרישה לגמלאות, בהתאם לניצול בפועל.

הבנק ישלם לפקידים מענק בחלקים, בגובה של עד משכורת אחת בממוצע, בתנאים הקבועים בהסכמות, לפיהם, בין היתר, חלק מהתשלום מותנה בהתקדמות היקף הפרישה המוקדמת ביחס למכסת הפורשים בהתאם לתכנית לעיל.

מענק שישולם כאמור לעיל לא יושב לבנק גם אם לא יוגש או לא יתקבל ערעור הוועד על פסק הדין וכן יחשב מיצוי של תשלום ככל שערעור על פסק הדין יתקבל, וזאת לגבי הסכומים ששולמו מתוך המענק.

לפני כשבועיים דיווח גם בנק אגוד על תכנית פרישה שאישר הבנק לפיה יפרשו בשנתיים הקרובות 70 עובדים בעלות של 80 מיליון ₪. בבנק הבינלאומי לא מספקים הערכה כספית של תכנית הפרישה, ואף מציינים כי לא ידוע לבנק על השפעה חשבונאית מהותית להסכמות שהושגו.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים