סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

טיפול חדשני משליות של נשים לאחר לידה מנע קטיעת רגל

התרופה של פלוריסטם טיפלה בהצלחה בישראלי בן 36 עם מחלת ברגר שקיבל טיפול חמלה

חברת פלוריסטם החיפאית, שנסחרת בנאסד"ק ובישראל (PSTI) ומפתחת תרופות מתאי שלייה, הודיעה היום (ה’) על הצלחה בטיפול חמלה בחולה במחלת ברגר, שטופל על ידי התאים של החברה. זאת בתום תקופת מעקב שנמשכה 12 חודשים.

המטופל, ישראלי בן 36, אובחן כחולה במחלת ברגר לפני כארבע שנים וסבל מכאבים עזים ופצעים פתוחים שלא נרפאו ברגלו. ניסיונות שונים להתערבות רפואית, כולל הליכים ניתוחיים, לא הצליחו להחזיר זרימת דם מספקת לאיבר הפגוע והחולה היה מיועד להליך קטיעה של הרגל. בעקבות בקשת הרופא ובכפוף לקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים, ניתן למטופל טיפול חמלה בתאי השלייה של פלוריסטם, במסגרתו הוזרקו לרגלו הפגועה שתי מנות תאים בהפרש של 8 שבועות בין מנה למנה. 

מחלת ברגר היא מחלה דלקתית פרוגרסיבית חוזרת ונשנית הגורמת לחסימת כלי הדם בעורקים קטנים ובינוניים ובוורידי הידיים והרגליים. הגורם הספציפי למחלה אינו ידוע. הסיכון לפתח מחלת ברגר עולה בעקבות עישון. כיום אין תרופה למחלת ברגר. הסימפטומים ההתחלתיים של המחלה הם בצליעה ומתקדמים לכאב גם במנוחה. עם החמרת מצבו של החולה, כוללת המחלה סיבוכים כגון נמקים ופצעים שעלולים להוביל לקטיעת גפיים.

פרופ’ בוריס יופה, מהמחלקה לכירורגיה כללית וכירורגית כלי דם במרכז הרפואי ברזילי, אמר: "החולה היה בשלב מתקדם של מחלת ברגר ומצבו היה קשה מאוד והיה מיועד לקטיעה. לאחר הטיפול בתאי ה- PLX-PAD, ראינו את אספקת הדם הפריפריאלית חוזרת לרגלו הפגועה של המטופל, דבר שהתבטא בשיפור משמעותי בצבע העור, בחום הגפה, בגודל הפצע ובהפחתת הכאב. שנה לאחר הטיפול, הפצע סגור כעת לחלוטין, החולה חזר לתפקוד נורמלי והקטיעה נמנעה. טיפול זה מדגיש את היכולת של PLX-PAD להפחית דלקתיות, לעורר צמיחה של כלי דם חדשים ולהוות טיפול במצבי איסכמיה כגון מחלת ברגר ומחלות עורקים היקפיות אחרות (PAD)".

"בנוסף, הרגל השנייה של החולה, שהייתה בשלבים המוקדמים של המחלה, הראתה גם היא סימני שיפור, דבר המדגים את יכולתם של התאים למנוע את התקדמות המחלה ולפעול כטיפול מערכתי. אני מעודד מאוד מתוצאות אלו שנותנות תקווה לחולים במחלת ברגר ואני שמח לראות את השיפור המשמעותי במצבו הרפואי של המטופל, באיכות החיים שלו ובהרגשתו הכללית".

חברת פלוריסטם נמצאת בימים אלה בשיאו של ניסוי קליני מתקדם ואחרון לפני שיווק (שלב 3) בטרשת עורקים חמורה בגפיים תחתונות (CLI), מחלה המובילה לקטיעת גפיים ומוות, בעיקר בקרב חולים מעשנים, סכרתיים או בעלי עודף משקל.

לדברי זמי אברמן, יו"ר ומנכ"ל פלוריסטם: "התוצאה החיובית שראינו אצל המטופל הישראלי משקפת את החזון שלנו והפוטנציאל הגדול של תאי השלייה להוות טיפול במגוון רחב של מחלות כלי דם, בהן דרושות פרדיגמות טיפול משופרות. בזמן שאנו מתקדמים בניסוי הבינלאומי שלב III במוצר שלנו לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות (CLI), אנו שמחים לראות ראיות תומכות נוספות להצלחה, כפי שתועדו בטיפול חמלה זה".

לדברי אברמן, החברה כיום מאפשרת לחולי CLI שאינם מתאימים לפרוטוקול הניסוי גישה לטיפול בתאי PLX-PAD באמצעות תכנית הגישה המורחבת של ה-FDA (Expanded access program) ותבדוק כעת גם את האפשרות לכלול בתכנית זו חולים במחלת ברגר.

יצויין כי פלוריסטם קיבלה מה-FDA מעמד של תרופת יתום עבור המוצר התאי של החברה לטיפול במחלת ברגר.הוסף תגובה
  1. 1. אני רוצה לשמוע דעה

    מאת: Eranlatty | פורסם ב- 09/01/19 15:48

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים