סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

מחפשים מניה בשוק תנודתי? הנה הזדמנות מעניינת

מניותיה של חברת CBOE, מפעילת בורסת האופציות של שיקגו ואחראית על חישוב מדד ה- VIX, נסחרת סביב אזור התנגדות, האם הפריצה כלפי מעלה קרובה?

CBOE גלובל מרקטס (סימול: CBOE) – הינה חברת אחזקות של בורסת האופציות של שיקגו, המספקת פתרונות מסחר והשקעות למשקיעים ברחבי העולם (בורסה). החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים פיננסיים גלובליים במגוון רחב של סוגי נכסים, אופציות, חוזים עתידיים, מנית בארה"ב ואירופה, מט"ח ומוצרי תנודתיות המבוססים על מדד ה VIX אותו היא מחשבת. החברה נסחרת במדד באס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 10.9 מיליארד דולר.

החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה ב 8.2.19 לפני פתיחת המסחר, צפי האנליסטים עומד על רווח של 1.35 דולר למניה מול 0.87 דולר ברבעון המקביל השנה שעברה.

ניתוח טכני

מניות החברה נפגעו בצורה קשה לפני שנה לאחר פקיעת תעודות הסל, לונג על מדד ה VIX בעקבות העליות החדות בתנודתיות בחודש פברואר. העליה החדה בויקס (מעל 80%) הביאה לקריאה לכסף בחלק מהמוצרים המבוססים על המדד דבר שגרם לנזק תדמיתי על המוצר ועל הנחיצות שלו בשווקים, בתגובה צנחו מניות החברה מאזורי שיא סביב 135 דולר לרמה של 100 דולר במשך 6 ימי מסחר.

מניית CBOE; מקור: StockCharts.com

מאז המניה לא הצליחה להתאושש בוצרה מהותית ורק בנובמבר האחרון הצליחה להוציא מהלך עולה מאזורי התמיכה סביב 90 דולר לאזור של 115 דולר שם נעצרה טרם הירידות בשווקים.

בחודש האחרון חזרה המניה שוב לאזורי נמוך של השנה האחרונה סביב 89-90 דולר למניה ובשבועיים האחרונים היא הצליחה לצאת קדימה. אזור התנגדות קרוב נמצא סביב 99-100 דולר למניה כשפריצה של רמה זו יכולה לשלוח את המניה לאזור של 108-110 דולר בשלב ראשון.

אני מעריך שניסיון פריצה שכזה בהחלט יכול להתרחש בתקופה הקרובה, חשוב לציין שירידה מ 89 דולר תהיה שלילית מאוד ויכולה לחדש את המומנט השלילי בנייר.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים