סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

החל מ-145 אלף שקל הון עצמי, כדי להשקיע במשרד באחת הערים הצומחות בישראל

Myoffice משווקת באשדוד בניין משרדים חדיש ברמה יוצאת דופן – למי שרוצה להחזיק במשרד משלו, ולהרגיש כמו בחלל העבודה השיתופי של WeWork הטרנדית

תשואה שעשויה להגיע עד 12%, מימון נוח יותר ומיסוי משתלם – אלה רק חלק מהסיבות לנהירה ההמונית של משקיעי נדל"ן בישראל משוק הדירות לשוק המשרדים. שם, הם נהנים מדמי שכירות גבוהים יותר ביחס להשקעה וממימון בנקאי רחב יותר.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לפשטות ההשקעה בנדל"ן משרדי אפשר למצוא באשדוד – העיר החמישית בגודלה בישראל. בלב אזור העסקים של העיר, משווקת הרשת הארצית Myoffice משרדים בטאבו בבניין בן 10,000 מ"ר, המשתרע על חמש קומות.

גודל המשרדים מתחיל ב-25 מ"ר בלבד ועולה לגדלים מרווחים יותר, כאשר השוכרים והרוכשים מקבלים גם שירותי ניהול מתקדמים. כך הם יכולים לקבל משרד משלהם, שרשום על שמם בטאבו וגם ליהנות ממעטפת מקיפה של שירותי משרד, ממש כמו בחללי העבודה האופנתיים של WeWork. בחברה צופים לפרויקט עתיד ורוד במיוחד – לצד תשואה יוצאת דופן, של כ-12%.

 

קרדיט: MY OFFICE

להביא לאשדוד את תפישת הנדל"ן הכי חדשנית

"המטרה שלנו היא לקדם בשוק הנדל"ן הישראלי תפישה חדשנית יחסית, שמתפשטת בעולם", מסביר עופר ריחני, מנהל המכירות ב-Myoffice. "לדעתנו, הדרך הטובה ביותר להשקיע בנדל"ן מסוג זה כיום היא לרכוש משרדים בתוך חללי עבודה משותפים, שמספקים את כל השירותים הנלווים של משרדים ברמה בינלאומית גבוהה כמו אינטרנט, ציוד משרדי, ניהול, ניקיון, קפיטריה, חדר כושר, סאונה, חדרי ישיבות ואולם כנסים וקונגרסים.

"אל הפרויקט באשדוד הגענו אחרי שכבר צברנו ניסיון בפרויקט דומה בחיפה – שנמכר ואוכלס בהצלחה רבה. בניין המשרדים החדש, שכבר עומד בשטח, שוכן במתחם העסקים ’הכשרה’ – ויציע משרדים איכותיים ומתקדמים, ברמה שאין לה תחרות באזור".

 

145 אלף שקל  הון עצמי ומעלה – וגם אתם יכולים להשקיע

במטרה לרכוש משרד בפרויקט, די בהון עצמי של 145 אלף שקלים ומעלה – כאשר ב-Myoffice צופים כאמור, תשואות גבוהות על דמי השכירות למשרדים בפרויקט ובסביבתו. "אנחנו בוחרים פרויקטים באזורים שקיים בהם מחסור במשרדים קטנים, שהם מבוקשים מאוד בשוק, בהשוואה למשרדים גדולים של 100 מ"ר ומעלה", מסביר ריחני. "חשוב גם להדגיש שכל רוכש יקבל רישום מלא בטאבו על שמו – כלומר, זו עסקה ללא סיכונים, בעיר שהביקוש בה למשרדים קטנים הולך ועולה, וההיצע כמעט ולא קיים, בטח לא בסטנדרטים שלנו".

את תחושת הביטחון של השוכרים והרוכשים מגבירה גם העובדה שלא מדובר בקניית משרד על הנייר, כמו בדוגמאות רבות אחרות. "הבניין עומד, והעבודות להשלמתו נמצאות בשלבים מתקדמים ביותר. האכלוס צפוי בתוך שישה חודשים בלבד, כאשר שלוש קומות מתוך חמש בסך הכל כבר נמכרו במלואן", אומר ריחני.

 

בנק הפועלים ויבואניות הרכב כבר בפנים

הבניין, כאמור, ישתרע על חמש קומות ששטחן כ-2,000 מ"ר כל אחת – ובמטרה למשוך את השוכרים האטרקטיביים ביותר, יציע מפרט ייחודי ביחס למשרדים באזור. בין היתר, יותקנו בו מערכות חכמות לפתיחת דלתות על ידי זיהוי פנים, קשתית או טביעת אצבע; והוא יכלול לובי מפואר, מעליות מהירות, פטיו-בר ירוק במרכז המבנה ובו פינות ישיבה ומנוחה, פינות לפעילות משותפת ודוכני אוכל, וחניון תת-קרקעי. המטרה: לספק לחברות את כל השירותים – במקום אחד.

בחברה מדווחים כי לא מעט חברות גדולות כבר חתמו על חוזים למשרדים בבניין – ובהן בנק הפועלים, מנו ספנות, פורד, מאזדה ואופל. "החברות הללו התרשמו מהמפרט הטכני הנדיב ומהרמה הגבוהה של המשרדים, המעוצבים בידי ורד גינדי – מהמעצבות הבולטות בענף; והחליטו לבחור בנו גם בגלל השירותים המשלימים, חדרי ישיבות ואולם קונגרסים, וגם חדר כושר וסאונה, לרווחת העובדים".

 

"יש לנו ביד סיפור הצלחה"

"בנוסף, בחרנו בקפידה חברת ניהול, שתפקידה לנהל את הבניין ואת המשרדים באופן שוטף, לדאוג לתחזוקה, ניקיון ותיקונים, וכן לנהל את קהילת העובדים במקום. אותה חברת ניהול תדאג לאיתור שוכרים פוטנציאליים ואמינים למשרדים, כך שהמשקיעים שלנו לא יצטרכו להשקיע בזה זמן ומאמץ".

לסיכום, אומר ריחני, "אשדוד היא אחת הערים הגדולות בישראל, עם פעילות עסקית נרחבת – אך נכון להיום, אין בה משרדים קטנים בהיקף הדרוש, ובוודאי לא בסטנדרט הגבוה שמקובל בחללי עבודה משותפים בעולם. החלטנו להיכנס לשוק ולמלא את הפער הזה – כאשר אין בסביבה בנייני משרדים אחרים שיכולים להתחרות בפרויקט שלנו. אם נוסיף לכך את העלייה המטאורית שרשמו מחירי הנדל"ן בעיר בשנים האחרונות – אנחנו בטוחים שיש לנו ביד סיפור הצלחה".

לפרטים נוספים הקליקו כאןהיה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים