סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

הראל פיננסים: ”תמחור נוח ופתיחת עונת הדו”חות בת”א תומכים בחשיפה לשוק המקומי”

להערכתנו, ברמות התמחור הנוכחיות צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי

הראל פיננסים מפרסמים היום המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון ואומרים כי פברואר ממשיך את המומנטום החיובי בשווקים, כאשר השבוע האחרון חידד עוד יותר את חשיבות הפיזור האפיקי. במניות היתה זו אירופה שבלטה לחיוב לאחר ביצועי החסר בחודשים האחרונים בעוד שהשבוע נפתח עם ביצועי יתר של האפיק הצמוד לאור הפתעת מדד המחירים לצרכן שעלה בשיעור גבוה מהצפוי.

גרמניה הובילה את העליות בשוקי המניות בעולם בקרב השווקים המפותחים בשבוע החולף. הדאקס עלה בשבוע החולף ב-3.6% והשלים עלייה של 7% מתחילת 2019. הניקיי ביפן עלה בשבוע החולף ב 2.8% והשלימו מתחילת 2019 עלייה של 4.4%.

בשוק האמריקאי מדד S&P500  עלה השבוע 2.5% ומדד הנאסד"ק ב2.4% ולמעשה יצא מ"שוק דובי" כשמאז השפל בדצמבר 2018 עלה 21%.  מתחילת שנת 2019 עלה מדד מניות הטכנולוגיה 12.6%. מדד ת"א 35 סגר את השבוע בעלייה של 1.2% כשמראשית השנה עלה מעל 7%.

עונת הדו"חות בארה"ב לרבעון הרביעי של שנת 2018 הסתיימה כאשר מרבית החברות היכו את התחזיות המוקדמות. בהשוואה לרבעון השלישי של שנת 2018, נראה כי קצב הצמיחה רגוע יותר וגם הצפי לרבעון הראשון של 2019 מראה צמיחה דומה.

עונת הדוח"ות בישראל התחילה, כשהשבוע פרסמו טאואר, מליסרון ונייר חדרה. החברות ממשיכות לצמוח והמשמעות היא שכיום שוק המניות זול ממה שהיה לפני שנה. להערכתנו, ברמות התמחור הנוכחיות צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי

אג"ח – אחזקה לפדיון תסייע ללקוח להתמודד עם התנודתיות

העליות בשוק האג"ח נמשכו בשבוע האחרון, כשבלטו במיוחד האג"ח הממשלתי והמדדים של הדירוגים הגבוהים. המדד שרשם את העליות החדות ביותר היה תל בונד דולר, שבלט בתשואה השבועית וסיים בעלייה של 1%. גם השבוע בלטו האג"חים השקליים בדירוגים הגבוהים (תל בונד שקלי 50, ללא חברות הנדל"ן האמריקאי). תל בונד שקלי 50 ממשיך לבלוט בתשואה של 2.3% מתחילת השנה – מה שתואם גם את ההמלצות שלנו לשמור על דירוגים גבוהים ומח"מ לא ארוך.

גם אחרי העליות של ינואר, מעניין לשים לב כי בהסתכלות על רמות המרווחים – המדדים הקונצרנים אטרקטיביים להשקעה. למעט המימוש של סוף דצמבר, המרווחים כיום עדיין ברמה הגבוהה ביותר בשנתיים האחרונות, כך שהשוק אטרקטיבי יותר היום מאשר לפני שנה באג"ח.

במבט קדימה, הנחת העבודה שלנו היא כי התנודתיות תימשך – גם אם בעוצמות שונות. לאור זאת, אנו מעדיפים להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים, שצפויים לסבול פחות. להערכתנו אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים