סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

מיטב דש: הקרנות המסורתיות רשמו בשבוע השני של חודש פברואר גיוסים נאים של כ-830 מיליון ₪

בעקבות עליות השערים, תעשיית קרנות הנאמנות, שהראתה סימני התאוששות בשבועות האחרונים, סיימה את השבוע בגיוסים נאים כאשר כל הגיוסים התרכזו בקרנות הפאסיביות

קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פסיביות וכן הקטגוריה של קרנות כספיות רשמו גיוסים של כ-860 מיליון ₪. נתון זה משקף כניסה של כ- 30 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, גיוסים בסך של כ-830 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה משקף פדיון של כ-65 מיליון ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות לעומת הקרנות הפאסיביות שרשמו יחד גיוס של כ-895 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-335 מיליון ₪ וקרנות הסל רשמו גיוסים בסכום של כ- 560 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית

אחרי שבשנת 2018 קטגורית אג"ח כללי הציגה את הפדיון החודשי והשנתי המצטבר הגדול ביותר, קרנות אג"ח כללי, שהיא גם הקטגוריה הגדולה בתעשייה, ממשיכה להיות הקטגוריה המגייסת ביותר גם השבוע ושומרת על מקומה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות מתחילת החודש, עם גיוס שבועי הנאמד בכ-80 מיליון ₪, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות שפתחו את החודש בגיוסים, חוזרות השבוע לפדות, סכום של כ-40 מיליון ₪. כמו כן, מקרנות אג"ח מדינה ומהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-50 מיליון ₪ וכ-45 מיליון ₪ בהתאמה.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, משנות מגמה משבוע שעבר, ועוברות השבוע לגיוסים הנאמדים בכ-30 מיליון ₪. קרנות אג"ח חו"ל שהייתה הקטגוריה היחידה שסיימה את חודש ינואר עם גיוס חיובי, ממשיכה לפדות זה שבוע שני, סכום הנאמד בכ-45 מיליון ₪. זאת, בעקבות המגמה המתמשכת של היחלשות הדולר אל מול השקל מתחילת שנת 2019.

התעשייה הפאסיבית

הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 68 מיליארד ₪ (כ- 60% מהתעשייה הפאסיבית כולה), סיימו את השבוע בגיוסים, הנאמדים בסכום של כ-835 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-160 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו גיוסים של כ-675 מיליון ₪. כמו כן, היה גם הבדל נוסף בתוך הקטגוריה המנייתית בין הקרנות המחקות שגייסו כ-270 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו גיוסים גבוהים יותר של כ-565 מיליון ₪.

ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה פדו השבוע סכום קטן של כ-5 מיליון ₪ "בלבד", קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) פדו גם הן סכום קטן של כ-5 מיליון ₪. 
קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה, גם בשבוע השני של החודש, עם גיוסים הנאמדים בכ-60 מיליון ₪ (מחקות + קרנות סל).

תעשיית הקרנות הכספיות רשמה ירידה ניכרת בקצב הגיוסים. זאת, בשל הרצון המתמשך של המשקיעים להגדיל סיכון, בעקבות עליות השערים המתמשכות במדדי המניות והאג"ח מתחילת השנה. הקרנות הכספיות השקליות פדו כ-50 מיליון ₪, והקרנות הכספיות הדולריות גייסו כ-80  מיליון ₪, וסה"כ כ-30 מיליון ₪.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים