סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

מנכ”ל טבע קאר שולץ: ב-2019 נגיע לנקודת השפל, מצפים לצמיחה קלה ב-2020 ואחר כך לצמיחה חזקה יותר ב-2021

במסיבת עיתונאים ראשונה בישראל התייחס שולץ לתוכנית הרה-ארגון בחברה, לתרופות החדשות ולחוב הענק של החברה; בתשובה לשאלות עיתונאים אמר המנכ"ל כי מטה החברה ישאר בישראל

מנכ"ל טבע קאר שולץ ערך הבוקר מסיבת עיתונאים ראשונה בישראל, כשנה לאחר שנכנס לתפקידו. שולץ התייחס לתוצאות הפיננסיות של שנת 2018 ופירט את תוכניותיו לחברה בשנים הקרובות.

"2018 היתה השנה הראשונה של תכנית הרה ארגון של החברה, במהלכה עקפנו או עמדנו בכל היעדים המרכזיים שהצבנו לעצמנו. השנה המלאה הניבה הפחתה בבסיס העלויות של החברה בגובה 2.2 מיליארד דולר ואנו במסלול לעמוד ביעד של הפחתה בגובה של 3 מיליארד דולר ב-2019.

בהסתכלות קדימה אנו ממשיכים לצפות ש-2019 תהיה השנה שבה העסק יגיע לנקודת השפל, תוך שאנחנו ממשיכים להתמודד עם אתגרים שאפיינו את 2018 – שחיקה במכירות הקופקסון בארה"ב ואירופה, וכניסה של מותגים גנריים.

במהלך השנה נמשיך להוציא לפועל את תכנית הרה-ארגון כולל אופטימיזציה של פורטפוליו המוצרים הגלובלי שלנו בעת שאנו ממקדים את מאמצינו בייצור מזומנים לצורך הפחתת חובות החברה.

שולץ התייחס למבנה הארגוני של טבע, ואמר כי החברה פישטה ואיחדה את המבנה הארגוני לכדי "טבע אחת". "איחדנו את החטיבות של טבע לארגון אחיד ופונקציונלי, על מנת שלא לפשוט רגל ולשרת את החוב, שהיה לפני שנה 35 מיליארד דולר - סכום שנחשב רב מאד. מדובר הרבה מאד כסף".

המנכ"ל הציג את שלוש תרופות הדגל של טבע בימים אלה. תרופת ה-AJOVY המיועדת לטיפול במיגרנות הושקה בארה"ב והביקוש אליה ממשיך לצמוח בארבעת החודשים שחלפו מאז ההשקה. החברה מצפה לאישור של התרופה באירופה בחודש הקרוב ותחילת המכירות שם צפויות לשפר את מצב החברה. תרופת AUSTEDO לטיפול בדיסקנזיה ממשיכה לגדול במכירות והקופקסון מתייצבת על נתח השוק שלה בארה"ב. הפיכתה של קופקסון לתרופה גנרית פגעה בטבע והכניסה אותה למלחמת מחירים אותה מבקש שולץ לעצור:" "כשאתה מוביל שוק ומגיע לקוח ומבקש הנחה אז אתה מוריד, זאת מכיוון שאתה רוצה להמשיך ולמכור את אותן הכמויות להן אתה רגיל. הבעיה היא שהמתחרים שלנו מורידים את המחיר עוד יותר. ואז נוצר מצב שאנחנו נאלצים למכור במחירים שהם נמוכים אפילו מהעלויות, ומתחילים להפסיד".

טבע סיפקה תחזיות נמוכות לשנת 2019 עם צפי הכנסות של 17-17.4 מיליארד דולר ורווח למניה של 2.2-2.5$ למניה. "כשאתה עולה על הציפיות של השוק אנשים עלולים לחשוב שאתה לא נמצא במצב קשה, מה שעלול לשדר כי נפתרו הבעיות, אך לצערנו ההכנסות עדיין במגמת ירידה, ב-2019 אנו מקווים להתייצב. הקופקסון צפוי לרדת אך אסטרדו צפויה להציג עלייה במכירות. השנה אנו מפסידים. אנו לא צפויים לראות שיפור עד 2020-2021, זה המצב".

במסגרת תכנית הרה ארגון סגרה טבע השנה 7 מפעלים ופיטרה 10,300 עובדים. השנה תסגור החברה עוד 11 מפעלים, אולם שולץ הדגיש כי מדובר במפעלים שכבר הוכרז על סגירתם, כמו המפעל בירושלים, והתהליך טרם הושלם. אין כוונה לסגור מפעלים נוספים שלא דובר על סגירתם עד היום, הבטיח שולץ. מטה החברה עתיד לעבור מפתח תקווה לרמת החיל, אך הוא נשאר בישראל ואין לטבע כוונה להוציא אותו מחוץ לגבולות המדינה. לגבי החוב האדיר של החברה אמר שולץ כי יש בקופתה של טבע מספיק מזומנים כדי להחזיר את החובות לשנת 2019 ואין בכוונתה להנפיק מניות או אג"חים. "החברה אינה עומדת למכירה" הבטיח שולץ.הוסף תגובה
  1. 2. המצב מעיב ויעיב על המניה

    מאת: yossi_a | פורסם ב- 19/02/19 12:06
  1. 1. אמיץ מבחינתו לצאת בכזאת הצהרה לפחות

    מאת: זיו מ | פורסם ב- 19/02/19 11:54

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים