סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

הרודיום: רפא הגישה בקשה לכלול את תרופת הקנאביס אקסיבן בסל התרופות

"אקסיבן" הן טיפות תת לשוניות המכילות מינונים מדויקים ומפוקחים של רכיבי THC ו- CBD; הכללת התרופה בסל התרופות תאפשר את הנגשתה לקהל מטופלים פוטנציאלי רחב

חברת הרודיום מדווחת היום כי אמש הגישה חברת התרופות רפא, בשמה ובשם פנאקסיה, בקשה לכלול את תרופת הקנאביס אקסיבן, המיוצרת על ידי פנאקסיה בתנאי ייצור נאותים ( IMC-GMP) ומשווקת על ידי רפא, בסל שרותי הבריאות לשנת 2020.

מוצרי הקנאביס הרפואי מבית רפא המיוצרים על ידי פנאקסיה, הינם מוצרים שאינם כרוכים בעישון, כאשר המוצר הראשון המשווק בישראל תחת המותג "אקסיבן" הינו טיפות תת לשוניות, ובהמשך ישווקו תחת המותג האמור צורות מתן נוספות המכילות מינונים מדויקים ומפוקחים של רכיבי THC ו- CBD במוצרים התרופתיים.

יצוין כי בקשה קודמת אשר הגישה רפא בשנת 2018 לכלול מוצר קנאביס רפואי בסל התרופות לשנת 2019 נדחתה על הסף על ידי משרד הבריאות מטעמים טכניים ומבלי שנבחנה לגופה. בעקבות הדחייה כאמור עתרה רפא לבג"ץ וכעת מוגשת הבקשה נשוא דיווח זה לכלול את המוצר בסל התרופות לשנת 2020.

הבקשה הוגשה במסלול התכשירים ובמסלול הטכנולוגיות ותיתמך בפרק הסוקר את הניסויים הקליניים ואת הניסיון של המטופלים שכבר רכשו את תרופת האקסיבן בבתי המרקחת. הכללת התרופה בסל התרופות תאפשר את הנגשתה לקהל מטופלים פוטנציאלי רחב בהרבה, לרבות מטופלים אשר אינם משתמשי קנאביס רפואי היום.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים